Zákeřný virus HIV, který zkrátil život těmto celebritám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
HIV
HIV

HIV je v doslovném překladu z angličtiny virus lidské imunní nedostatečnosti. Tento virus obvykle způsobuje AIDS, neléčitelnou nemoc, která se přenáší pohlavním stykem a krví. Bohužel nejen ve světě, ale i v Česku stále nakažených přibývá.

Nemoci si nevybírají, a tak i tento zákeřný vir útočí bezohledně dokonce i na celebrity. Komu zkrátila nemoc život a jaké byly okolnosti smrti nejslavnějších případů herců, zpěváků či sportovců s HIV?

Charlie Sheen

Herec, který se proslavil především svou rolí v seriálu Dva a půl chlapa byl nejlépe placeným hercem do roku 2011. Poté ho ze seriálu vyhodili kvůli drogové závislosti.

Ve stejný rok mu byl také proveden pozitivní test na HIV. V roce 2015 svou nákazu potvrdil oficiálně médiím a přiznal, že se už několik let léčí. V momentální době se bývalý herec věnuje především psaní pamětí.

Freddie Mercury

Frontman světoznámé skupiny Queen bojoval se svou nemocí dlouho. Jenomže do poslední chvíle se jen spekulovalo o tom, zda má skutečně AIDS.

Až 23. listopadu 1991 se jeho fanoušci dozvěděli pravdu. Bohužel o den později legenda kvůli slabému imunitnímu systému zkolabovala a zemřela.

Podle odborníků by v dnešní době díky vyšší prevenci a informovanosti měl zpěvák daleko větší šanci na přežití.

Magic Johnson

Bývalý profesionální americký basketbalista byl vůbec prvním sportovcem, který dobrovolně veřejnosti svou nákazu virem HIV přiznal.

Sám s nemocí žije už dvacet let, jeho stav se zatím zdá stabilizovaný. O nemoci napsal knihu, a dokonce založil nadaci, která pomáhá lidem se stejným onemocněním.

Anthony Perkins

Tento americký herec se proslavil především rolí ve slavném hororu od Alfreda Hitchcocka s názvem Psycho.
Když později přiznal, že má HIV, prozradil také, že o nemoci sám spekuloval už dlouho.

Několik let ale údajně nešel k doktorovi, protože se bál výsledků. Přestože se Anthony oženil, říká se o něm, že byl homosexuálně orientovaný a jeho manželství byla jen zástěrka pro novináře.

Rudolf Nurejev

Tento legendární baletní tanečník z Ruska sám zjistil, že má HIV v roce 1984.

Bál se ale, že kvůli své homosexualitě by nemohl v mnoha baletních vystoupeních dále účinkovat, a proto před veřejností vše tajil.

Když mu bylo padesát čtyři let, zemřel na zástavu srdce, a až po jeho smrti se informace o onemocnění dostaly do novin.

Robert Reed

Robert Reed byl americký herec, který dlouho tajil svou orientaci.

V televizních show vystupoval jako ukázkový otec od rodiny a až poté, co se u něho projevilo onemocnění virem HIV, přiznal, že měl několik románků s muži, a že mu vlastně ženy nic moc neříkají. Zemřel roku 1992 na zástavu srdce.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články