Šišlající zdravotník Áda z Okresního přeboru po deseti letech: Shodil hřívu, staví barák a na fotbal nezanevřel

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Okresni prebor Ada
Okresni prebor Ada

Rodák z Ústí nad Labem Leoš Noha měl to štěstí, že mohl účinkovat v seriálovém televizním hitu Okresní přebor. Zdravotník s vadou řeči, co se otočil za každou sukní, ho proslavil u širší divácké veřejnosti. Herec se věnuje stále divadlu a aktuálně staví dům.

Leoš Noha se narodil 4. května 1968 a vyučil se v roce 1986 mechanikem elektronických zařízení. Poté pracoval v servisu, kde opravoval televize. To mu ale dlouho nevydrželo, jelikož ho to táhlo k divadelnímu řemeslu.

Z osvětlovače hercem

Nejdřív ale pracoval u divadla jako osvětlovač, až o rok později dostal nabídku na hraní. Angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem získal už před dvaceti šesti lety.

Vydržel zde třináct let, poté se přesunul do Prahy, konkrétně do Divadla na Zábradlí. Hercem na volné noze je přibližně rok.

Za roli Adolfa Větvičky je vděčný, dle jeho slov není nic horšího, než když herec není známý.

Zdroj: Profimedia

Proto mu ani trochu nevadí, že si jej lidé zaškatulkovali jako toho šišlavého zdravotníka z Okresního přeboru.

Nyní ho můžeme vidět v čím dál tím oblíbenějším seriálu Slunečná, v minulosti se objevil i v sitcomu Helena, seriálech Vinaři či Krejzovi nebo komedii Špindl, kde hrál řidiče autobusu.

Staví dům a hraje fotbal pro charitu

Aktuálně tráví léto na Leštině u Malého Března, kde staví od základu dům. Teď v létě za ním jezdí přítelkyně, jinak tam bydlí především jeho otec. On sám má dvě dospělé děti.

Občas se dokonce věnuje i fotbalu, kope za Real Top Praha a vybrané peníze jdou na charitu. Dostal nabídky do StarDance i pořadů o vaření, ale odmítl.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články