Syn Buda Spencera je tátovou mladší verzí. Nepěstuje si však přehazovačku, ale má úplně holou lebku

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Bud Spencer Terence Hill
Bud Spencer Terence Hill

Když jste syn slavného komediálního herce, je těžké věnovat se něčemu jinému než tomu, co má něco společného s filmem. Giuseppe Pedersoli, syn Buda Spencera, se sice nevěnuje hraní, ale je úspěšným producentem.

Bud Spencer, vlastním jménem Carlo Pedersoli, byl italský herec, který se proslavil hlavně rolemi ve westernech. Filmoví diváci jej znali hlavně po boku Terence Hilla a zamilovali si jej i díky jeho nadměrné postavě.

Populární dvojka

V mládí se ale Spencer věnoval sportu. Byl plavcem a vodním pólistou, a dokonce Itálii reprezentoval na olympijských hrách v Helsinkách a Melbourne.

Od šedesátých let ale začal vytvářet komediální a velmi nesourodou dvojici s modrookým blonďákem Terencem Hillem. Prvním společným snímkem byl western Bůh odpouští, já ne!

Zlatou érou populární dvojice byla 70. léta, kdy natočila i několik komedií ročně. K nejznámějším patří například Malý unavený Joe, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí nebo Dva výtečníci.

V 80. letech začala jejich sláva upadat a Spencer se stáhl do filmového ústraní. Několik filmů či seriálů ještě natočil, ale nejvíce na sebe upozornil neúspěšnou kandidaturou v regionálních volbách v roce 2005.

Manželka Terence nesnášela

S životní láskou se Spencer oženil v roce 1960 a krátce nato se jim narodil jediný syn Giuseppe. O rok později následovala dcera Christine a po desetileté pauze ještě jedna dcera Diamante.

Jestliže celý svět znal komediální dvojku Spencer – Hill, doma to slavný tlouštík neměl vůbec jednoduché.

Manželka Marie Amato Terence přímo nesnášela. Měla pocit, že o deset let mladší herec odvádí jejího manžela od rodinného života a svádí jej k divokým nočním tahům plných alkoholu.

Zdroj: Profimedia

Muži o sobě mluvili, jako by byli bratři, a proto musela Marie všechno vydržet a občasné úlety mu tolerovala až do konce života. Poslední film Průseráři spolu natočili v roce 1994, kdy se režie zhostil sám Hill.

Děti jdou v jeho stopách

Spencer dokázal něco neuvěřitelného. Nejenže dal světu skvělé komedie, které mají rády všechny generace, ale ještě se mu povedli tři skvělí potomci.

Nejstarší Giuseppe se stal filmovým producentem a do několika filmů obsadil i svého slavného otce. Byl to právě on, kdo v roce 2016 informoval o tom, že jeho otec zemřel.

Podle jeho slov netrpěl, ale byl obklopený celou svou rodinou, a jeho poslední slovo bylo „děkuji“. Už dříve o svém otci Giuseppe promluvil. A z jeho slov bylo poznat, jak moc svého otce respektuje a má ho rád.

Podle něj byl jako naivní dítě, které žije ve vlastním světě, než aby se zaobíral každodenními nepříjemnostmi života.

Když něco dělal, dělal to s nadšením a neskutečnou energií.

Nechtěl pro ně protekci

Kromě syna měl Spencer ještě dvě dcery. Starší Christine je spisovatelka a její kniha Můj táta Bud: Vzpomínky na mého otce se výborně prodává v Německu, kde je komediální duo nesmírně populární.

Mladší dcera Diamy, rodným jménem Diamante se v tátově umění shlédla a je herečka. Objevila se především v italských komediích.

Spencer své děti nechtěl nikam tlačit, chtěl, aby si vybraly svoji cestu a neměly pocit, že mají protekci.

Na úspěchy všech svých talentovaných dětí mohl být ale právem pyšný.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články