Daniel Craig na 41 let staré fotografii. Ve školní uniformě byste v něm agenta 007 s povolením zabíjet hledali marně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Daniel Craig
Daniel Craig

Když Daniel Craig jako dítě navštěvoval školu, rozhodně by v něm nikdo nehledal budoucího nelítostného agenta s povolením zabíjet. Proč se pro něj staly bondovky utrpením a jak se na něm podepsaly?

Blonďák s ostrými rysy a pronikavým modrým pohledem se narodil v roce 1968.

Většinu svého dětství strávil na anglickém poloostrově zvaném Wirral. Matka byla učitelkou a otec praporčíkem u námořnictva.

Chlapec v uniformě

Navštěvoval zde prestižní základní a střední školu a v mladém chlapci ve slušivé uniformě byste rozhodně nehledali budoucího agenta s povolením zabíjet.

Po rozvodu rodičů se s matkou přesunul do Liverpoolu, pokračoval zde ve studiu a hrál rugby.

Už od šesti let se věnoval herectví v liverpoolském divadle. Byl velmi talentovaný, což potvrzuje fakt, že ho v šestnácti přijali do National Youth Theatre.

Přestěhoval se do Londýna, brigádničil v restauracích, aby na svá studia měl, a později se dostal na prestižní Guildhall School of Music and Drama.

Zdroj: Profimedia

Z uniformy do smokingu

Od roku 1992 se začal objevovat i před kamerou. Největšího úspěchu se dočkal v roce 2006, kdy se z něj stal agent 007 James Bond.

Zahrál si v pěti bondovkách, přičemž k té poslední už ho museli hodně přemlouvat.

Role tajného agenta na úrovni ho vyčerpala natolik, že od uvedení poslední bondovky uplynulo už pět let.

Při natáčení si totiž uhnal dost úrazů. Přišel o dva zuby, poranil si chrupavku v pravém rameni, zpřetrhal svaly v lýtkách a zlomil si kotník.

Bondovka Není čas zemřít, ve které naposledy Daniel Craig vystoupí jako agent Jejího Veličenstva, bude po dvou odkladech uvedena do kin na jaře roku 2021.

Za patnáct let v roli Bonda se z něj stal prošedivělý muž ve středních letech toužící po rodinné pohodě, kterou si už zaslouženě užívá s manželkou Rachel Weisz a dvouletou dcerou.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články