Mužská pleť vyžaduje pravidelnou péči. V zimě je dokonce nutná

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Muzska plet
Zdroj: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Již dávno neplatí, že péče o pleť je dominantou žen. I muži již nyní vědí, že musí své pleti věnovat potřebnou péči. Při té by však měli respektovat, že mají odlišnou pokožku a nemohou používat stejné přípravky jako ženy.

Péče o mužskou pleť s sebou nese jiné náležitosti než péče o ženskou pleť. Nemusíte se tudíž obávat, že budete muset v koupelně trávit tolik času jako vaše něžná polovička.

Odlišnosti v pokožce mužů a žen

Jak uvádí Novinky, mužská pleť je mastnější (asi o 15 %), hutnější (o 20 %), pórovitější a teplejší. Zároveň je každodenním holením namáhaná a může docházet k jejímu poranění a zánětům.

Navíc mají muži díky nižšímu pH pleti, než mají ženy, citlivější a zranitelnější pokožku.

Mužská pleť dle různých výzkumů stárne pomaleji, ale zároveň kvůli působení hormonů dochází ke vzniku váčků pod očima, vzniku rozšířených pórů či pigmentových skvrn.

Vzhledem k těmto odlišnostem je tedy vhodné volit přípravky přímo pro muže, které cílí na mužskou pleť a její potřeby.

Pravidelná péče o pleť

Kvůli testosteronu produkují mazové žlázy u mužů více mazu, což u mladších mužů způsobuje vznik akné či ucpané póry. Tvorba mazu klesá kolem padesátého roku věku.

Dle věku by pak muži měli volit přípravky na pleť, ale nedoporučují se přípravky na bázi olejů. Pro mladší pleť je vhodné vybírat přípravky s matujícím efektem.

Pokud vás trápí zarůstání vousů, tak kromě čištění pleti provádějte alespoň jednou týdně i peeling, který tomuto nechtěnému jevu zabrání.

Po holení pak nezapomínejte na potřebnou hydrataci pokožky. Pokud se u vás objevily první vrásky, volte již anti-aging krémy.

Pro shrnutí lze péči o mužskou pokožku definovat tak, že základem je vyčištění pleti a následuje promazání pokožky denním krémem s tím, že byste neměli zapomínat na oblast očí. Jednou týdně pak proveďte důkladný peeling obličeje. Nezapomínejte také na rty, které vyžadují pozornost, a péče o ně vám nezabere více než pár sekund.

„Pro poskytnutí kompletní péče naší pleti stačí dvě minuty ráno, dvě minuty večer a maximálně pět produktů,“ uvádí server Every Man.

Péče o pleť v zimě

V zimě vyžaduje pokožka zcela jinou péči než v jiná roční období a je důležitá pravidelnější hydratace.

„Mráz, studený vítr, neustálé střídání teplot a suchý vzduch v přetopených místnostech naší pleti rozhodně neprospívají. V zimě je pokožka mnohem více náchylná na podráždění a vysušení,“ vysvětlila pro iDNES beauty expertka Zuzana Gavendová.

Mezi lidmi se však zakořenil mýtus, dle kterého krémy s hydratační složkou nejsou do mrazu vhodné, protože voda v kůži zamrzne.

„Hydratační krémy jsou však vyráběny technologiemi, které v mrazu pleť nenarušují, a to ani na povrchu, ani v hlubších vrstvách. Naopak neošetřená kůže velmi rychle ztratí svou pružnost a pevnost, poruší se její přirozená rovnováha a rychleji stárne,“ vyvrátila pro iDNES tento mýtus dermatoložka Yvonne Bergerová z BcD Clinic.

Na trhu se nachází mnoho krémů určených přímo pro zimní období. A pokud trávíte zimu na horách, je důležité pokožku pravidelně chránit před zimou a vysušením.

Zdroj: Novinky, iDNES, Every Man, Krása

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články