Komerční sdělení

Minimalistický styl: 6 tipů, jak dosáhnout módního osvícení

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
minimalisticky pokoj
Zdroj: Unsplash

V jednoduchosti je nejen krása, ale i síla. Pro vyznavače dokonalých módních kombinací máme dobrou zprávu – ladnosti dosáhnete i s minimalistickými a basic kousky. Nechte se inspirovat našimi šesti tipy, jak se ponořit do světa minimalismu.

Neutrální a nude odstíny

Při výběru kousků do nového, minimalistického šatníku sáhněte po přírodních, neutrálních a tlumených odstínech. Klasiku v podobě černé a bílé barvě skvěle doplníte béžovou, šedou, hnědou, ale i šedozelenou nebo šedomodrou.

Kvalitní materiál

Kvalitní materiál je jedním z typických znaků minimalismu. Na jednobarevné tkanině velmi snadno odhalíte jakost. Proto trvejte na bio nebo recyklovaných materiálech, které vizuálně podpoří tlumené přírodní odstíny.

Vzory

Na strakaté kravaty, proužkované kalhoty a ponožky s infantilními vzory zapomeňte. Povolené jsou jemné nebo rozměrné vzory, ideálně geometrického charakteru. Nejlépe uděláte, když si pořídíte oblečení se vzorem, který je tvořen švy nebo plochami, nikoliv potisky.

Monochromatika

Velmi příjemně působí takzvaná monochromatická barevnost, která spočívá v seskládání outfitu z kousků téže barvy, a to buď ve stejných, nebo odstupňovaných barevných tónech. Taková kombinace nejenže lahodí oku, ale navíc je to málo profláklý a nevyčerpatelný trend.

Netradiční střihy

Co vynecháte na barvách a vzorech, můžete dohnat na zajímavém střihu. V rámci minimalismu se toleruje asymetrie, color blocking (jeden kus oblečení ušitý z několika velkých a rozdílně barevných látek) a futuristicky laděné detaily.

Univerzálnost

Univerzálnost všech módních laskomin vaší garderoby je naprostým základem. Díky ní nebudete každé ráno tápat, co na sebe, a svým stylem si budete jisti tak, jako ve svých kramflecích. Udělejte si zásobu kvalitních a dobře střižených pánských triček, protože například těch bílých není nikdy dost.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články