Ztracené město obrů ukrývalo nepřirozeně velké budovy i nástroje. Pravdu o ekvádorské džungli dodnes neznáme

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Kostra
Kostra

Existovaly někdy obři, nebo se jedná jen o tvory z pohádek a pověstí? Většina z vás si nejspíše vybere druhou možnost odpovědi. Jenomže nálezy z ekvádorské džungle ukazují na něco úplně jiného.

I když se to možná zdá neuvěřitelné, vedou se spekulace o tom, že nadpřirozeně velcí lidé skutečně existovali, nebo dokonce dodnes existují. Vědci si totiž jinak nedokáží vysvětlit to, co mezi stromy objevili.

Skupina domorodců trvala na tom, že město obrů existuje

V roce 2012 se malá výpravná skupina setkala v ekvádorské džungli s domorodci. Ti se velmi dobře vyznali v místním okolí a tvrdili, že uprostřed lesa existuje město obrů. Vědci se tedy nechali vést, a nakonec nevěřili vlastním očím.

Jako první je překvapilo několik obrovských rozvalin svým tvarem podobným pyramidám. To by ještě mohlo znamenat mnohé, ovšem v jejich okolí či uvnitř nich se nacházely nástroje velmi blízké těm, které používali naši předchůdci v pravěku, některé dokonce modernější, z raného středověku.

Záhada je ale daleko větší. A to doslova. Některé nástroje totiž měřili až jeden metr a dospělý člověk s nimi byl schopen sotva pohnout, natož je použít při opracovávání kamene či dřeva.

Vědci jsou k nálezům skeptičtí, domorodci věří v existenci obrů

Zatímco domorodci byli vždy přesvědčeni, že obři skutečně existovali a jedná se o jejich ztracené město, z reakce lidí byli zklamaní. Většina vědců je totiž k nálezu velmi skeptická.

Podle mnohých velikost budov nenaznačuje vůbec nic. I běžně velký člověk by využil možnosti postavit si větší přístřeší, do kterého by ukryl celou rodinu, zbraně a zásoby jídla na zimu.

Jenomže velikost artefaktů a nástrojů zatím nikdo objasnit nedokázal. Myšlenka toho, že obři skutečně existovali, nebo existují ještě dnes je pro mnohé natolik absurdní, že raději dále pátrají po tom, proč by někdo vytvářel tak obrovské nástroje, které ani nedokáže použít.

Podle některých teorií se může jednat o dávno nastraženou past, která měla návštěvníky přesvědčit, že v džungli žijí nadpřirozeně velcí nepřátelé a odradit všechny od toho, aby pokračovali v cestě. Jaká je ale skutečnost tohoto tajemného objevu?

Vše se událo teprve před několika lety a na zkoumání artefaktů i celého místa a jeho okolí se dodnes pracuje. Prozatím nebyly stanoveny žádné jasné závěry.

Fotografie je pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články