Vchod do tajuplné říše Agartha může být dokonce i v Čechách

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Agartha
Agartha

O existenci země Agartha se vedou už tisíce let spory. Podle mnohých by měla být uvnitř naší planety, která je dutá a ukrývá oblast námi neprozkoumanou. Tento fakt sice vyvrací věda, jenže profesoři zabývající se paranormálními jevy tvrdí, že Agartha existuje, najít ji ale nelze, protože se nachází v jiné dimenzi, v jiném časoprostoru.

Agartha není pouze město. Je to známý název pro bájné společenství žijící pravděpodobně v tomto záhadném světě, jehož hlavním městem má být Shambala.

Jsou pověsti skutečné? Kde by se v takovém případě nacházel vchod do země, o jejíž existenci se již od šestnáctého století mluví, ale nikdo ji zatím nikdy nespatřil na vlastní oči?

Pomohli nám neznámí lidé

První dochovanou zmínkou o zemi s názvem Agartha je dopis. Dopis, který byl zaslán 15. dubna 1818 Johnem Symmesem členům Kongresu Spojených států amerických.

Symmes v dopise tvrdil, že na pólech objevil místa, kterými se dá dostat do středu země. Žádal o povolení tyto záhadné vstupy probádat.

Po jeho smrti pokračoval v průzkumech jeho syn, ani jednomu se však v krutých podmínkách nepodařilo potvrdit, zda jde skutečně o tajné cesty do Agarthy.

Ani o několik století později nebyla nouze o mystiky, kteří o existenci země nepřestávali pochybovat. Přispěla tomu také událost, jež se stala rybářům v polárních oblastech.

Ti se za jedné bouře ztratili, když už se ale začínali bát o své životy, uviděli zelené blikající světlo. Po vyplutí jeho směrem objevili mělčinu, která nebyla na mapách zaznamenána.

Rybáři to považovali za znamení, že Agartha existuje, protože se podle pověstí pohybovali v oblasti jednoho z jejích vstupů. A že lidé, kteří žijí v této bájné zemi, jim zachránili svými signály život.

Jeden z vchodů by mohl být i v České republice

Podle mnohých není Agartha pouhým výmyslem, ale skutečnou zemí, která se nachází v naší blízkosti, možná dokonce blíž, než si myslíme. Dostat se do ní je ale velmi obtížné právě proto, že je umístěna v jiné dimenzi.

Vstupů by podle badatelů mohlo být hned několik. Jeden z nich dokonce v Čechách, konkrétně ve městě Jihlava V jihlavském podzemí se totiž nachází proslulá zeleně svítící chodba s tajemným výklenkem.

Nejen, že se světlo až nápadně podobá tomu, které prý viděli kdysi oni zachránění rybáři, ale navíc se zde prý dějí podivné věci a jsou zde k vidění podivné stíny a přízraky. Zda je to všechno pravda, nebo je jen lidská fantazie plná příběhů, které nikdy neexistovaly, se bude jen těžko vysvětlovat.

Nicméně existuje spousta odborných knih a vědců, kteří Agarthu berou velmi vážně, a dokonce si za svůj životní cíl dali alespoň trochu přesvědčit ostatní, že bájné místo skutečně není výmysl.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články