Vrah s dětskou tváří: Na dráhu zločince se dal už ve 14 letech a nezastavil se vůbec před ničím

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
baby face
baby face

Vlastním jménem Lester M. Gillis byl ve své době známější spíše pod přezdívkou, kterou mu přidělili členové jeho gangu. Baby Face (česky Dětská tvář) se mu říkalo kvůli jeho obličeji, který doslova připomínal malého chlapce.

Ani to ale nezastavilo Lestera před tím, aby se stal obávaným zločincem a mužem, kterého si gang automobilových zlodějů vážil. Baby Face se stal legendou, o které se dodnes hovoří.

Už jako chlapec skončil několikrát v nápravném centru

Baby Face se narodil 6. prosince roku 1908 v Chicagu. Už ve svých čtrnácti letech měl zkušenosti s drobnými krádežemi a dokázal si poradit s tím, jak otevřít a nastartovat bez klíčků úplně cizí auto.

Z toho důvodu se také brzy dostal do nápravného centra.

I když byl po čase propuštěn, jeho chování se nezlepšilo a po půl roce se musel vrátit pod kontrolu. Když se o pár let později oženil, mnozí si mysleli, že ho to napraví.

Opak se stal pravdou

Helen Wawzynak, žena, kterou si vzal, ho naopak v jeho loupežích podporovala a stala se jeho věrnou parťačkou při krádežích a prodejích aut.

Později se pár v Kalifornii poznal s Johnem Paulem Chasem, který v jejich životě sehrál poměrně důležitou roli.

Navzdory tomu, že se společníci několikrát odloučili, nakonec skončili společně v gangu, který byl kradením aut po celé Americe proslulý.

Stal se z toho téměř osobní boj

Po automobilovém gangu dlouhé roky pátral inspektor Samuel P. Cowley. Ten se v práci nesoustředil téměř na nic jiného, než aby dostal Chase a Baby Face za mříže.

Když tedy dostal informaci o tom, že byli tito dva muži spatřeni v kradeném autě, spustil akci.

Jakmile se objevilo policejní auto, neváhali členové gangu zahájit útok střelnými zbraněmi. Ten byl ale opětován a došlo k poškození jejich auta.

V tu chvíli se objevil další automobil, ve kterém seděl právě Cowley a jeho partner. Ten byl během přestřelky zabit a Cowley skončil vážně zraněn v nemocnici.

Chase i Baby Face sice z přestřelky unikli, jenže Baby Face byl vážně zraněn.

Druhý den dostala policie anonymní tip na místo, kde svým zraněním podlehnul. Vdova po něm byla zatčena o pár dní později, 29. listopadu 1934.

Chase se vrátil do Chicaga, kde se nějaký čas schovával, a dokonce se mu podařilo najít si práci u automobilové reklamy.

Sám nakonec zemřel na rakovinu až v roce 1973.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články