Valentina je žena, která za svůj život porodila 69 dětí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
spousta deti
spousta deti

Většina maminek je ráda, když zvládne porodit a vychovat jedno nebo dvě děti. V historii však najdeme ženu, která porodila celkem šedesát devět dětí! Jak k tomu došlo a co o této výjimečné osobě víme?


Byla jí Valentina, manželka rolníka Vassilyeva. Valentina žila na ruském území v osmnáctém století a svému muži porodila ohromujících šedesát devět dětí. Navzdory pochybným zdravotním podmínkám v tehdejší době, kdy ženy a jejich novorozené děti pravidelně umíraly během porodů nebo krátce po, se Valentina dožila vysokého věku sedmdesáti šesti let. Musela tedy mít výjimečně tuhý kořínek.

Zdroj: Godupdates.com

Samozřejmě se musíme zeptat, kolik porodů musí žena podstoupit, aby se mohla pochlubit rodinkou čítající šedesát devět dětí. Naší rekordmance k tomu stačilo celkem dvacet sedm porodů, což je stále ohromující číslo, ale ne ani zdaleka tak vysoké, jak by mohlo mít. Valentina totiž měla nejenom výjimečný talent na rození dětí, ale také na jejich rození ve větším množství najednou. Šestnáctkrát porodila dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata.

Tento případ se mnoha lidem může zdát neuvěřitelný, ale existují o něm úřední záznamy. Záznam v ruském klášteru v Nikolsku ze dne 27. února 1782 dokládá jeho skutečnost. Dle úředního prohlášení se Vassilyově manželce během let 1725 až 1765 narodilo šedesát devět dětí, přičemž pouze dvě z nich se nedožily dospělosti.

Hodí se ovšem poznamenat, že výjimečná plodnost Valentiny může souviset i s jejím manželem. Ten se totiž oženil ještě podruhé a se svou novou manželkou měl rovných osmnáct dětí narozených v osmi porodech. Konkrétně šest dvojčat a dvě trojčata. Rolník Vassilyev tak musel mít silné zdraví, které předával i svým potomkům, neboť z jeho ohromujícího počtu synů a dcer se s výjimkou tří všichni zvládli dožít dospělosti. To je opět nutné zdůraznit, neboť se bavíme o době, kdy časté nemoci kosily populaci ve velkém a životní úroveň byla velice nízká, pokud jste tedy nepatřili ke šlechtě.

Autor: Vendula Kreplová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články