Údajní cestovatelé časem, na skok do minulosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nicolas Cage
Nicolas Cage

Dějiny lidstva jsou plné mýtů o nejrůznějších podivných stvořeních, mimozemšťanech, zjeveních… Samostatnou kategorii tvoří domnělí cestovatelé časem, kteří se nechali v případě níže zmíněných navíc zachytit na fotografiích!

Moderní cestovatel

V roce 1941 se při slavnostním opětovném otevření mostu South Fork v Britské Kolumbii nechal vyfotografovat na tehdejší dobu neobvykle oděný muž. Muž má moderně působící oděv, sluneční brýle a účes, jaký náleží spíš do 21. století. Proto netrvalo dlouho, než se začaly šířit pověsti, že jde o cestovatele časem.

Muž s mobilem

Zdroj: Cdn.pocket-lint.com

Cestovatelé časem se zjevují nejenom na fotografiích – najdeme je i na malbách. Příkladem je tento obraz, který v 70. letech 17. století namaloval Pieter de Hooch. Na obrazu vidíme mladého muže držícího přístroj, který podezřele připomíná mobilní telefon. Že by si mladík na chvíli odskočil do minulosti a u té příležitosti se nechal zvěčnit od místního malíře?

Cestovatel z 23. století

Jestli nás seriál Star Trek naučil jednu věc, tak je to skutečnost, že ve 23. století již uměli lidé cestovat časem. Možná je tedy něco pravdy na příběhu Andrewa Carlssina, muže, který tvrdil, že dorazil do minulosti z roku 2256… a následně zmizel beze stopy! Jeho zvláštní případ získal tolik pozornosti, že se propracoval i do dobového tisku.

Cestující celebrita

Zdroj: Reckontalk.com

Ani slavní herci se podle všeho nevyhýbají cestování časem. Kromě Keanu Reevese, u něhož spousta lidí věří, že je ve skutečnosti nesmrtelný, je podezřelým rovněž Nicolas Cage. Jen porovnejte Cageovu podobu s tváří muže, který má být údajně dávno mrtvý. Děsivé, že?

Relaxující cestovatel

Zdroj: Reckontalk.com

A konečně tu máme cestovatele časem, kterého si povšimli i ostatní lidé kolem něj. Foto z raně dvacátého století zachycuje moderněji oblečeného muže obklopeného lidmi v tradičních oděvech své doby. Není divu, že mu přítomní odpočívající lidé věnovali pozornost, což lze na fotografii také vidět.

Autor: Vendula Kreplová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články