Rádi, spíte či textujete přátelům? Staňte se v tom světovým šampionem

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
selfie
Zdroj: 123RF.COM

Máte pocit, že jste toho ve svém životě zatím příliš nedokázali a chtěli byste také být jednou v něčem výjimeční? Jak vám zní titul mistra světa v SMSkování přátelům nebo přeborníka ve spánku?

Soutěžit se dá opravdu ve všem. Příkladem jsou toho zápasy všeho druhu, které se pořádají různě po světě. Moderní doba si zkrátka žádá porotu a odborné posouzení téměř ke všemu. Přinášíme ty nejkurióznější soutěže, kterých se lze v současné době zúčastnit.

Soutěž o nejpříšernější grimasu

Zdroj: 123RF.COM

Tato soutěž je v Anglii součástí každoroční akce s názvem Crab Fair. Zúčastnit se mohou ženy, muži i děti všeho věku. Cílem je rozesmát porotu a zapůsobit co nejšílenější a ideálně nejošklivější grimasou, kterou s obličejem dokážete vytvořit.

Případným vítězům doporučujeme výlet do Japonska, kde se mohou zapsat do soutěže v rozbrečování miminek. Jde o to pomocí strašidelných obličejů a zvuků různých částí těla přidělené dítě přimět na co nejdelší dobu k pláči. Soutěž sice prošla několika morálními komisemi, tamní pověsti, které tvrdí, že se tímto posiluje imunita dítěte vůči psychickým problémům, však nakonec zvítězily.

Soutěž v SMSkování

Zdroj: 123RF.COM

V přepočtu více než jeden milion korun můžete vyhrát na soutěži, která spočívá v SMSkování přátelům. Nejde však o to, kolik zpráv a s jakým obsahem pošlete. Speciální aplikace ve vašem chytrém telefonu měří, jaký počet znaků za minutu jste schopni napsat. Tato soutěž se v mnoha státech různě obměňuje. Existuje také verze, při které probíhá hned po celý měsíc. V té na konci závisí na počtu zpráv, počtu příjemců a průměrné rychlosti vašeho psaní.

Další soutěž také souvisí s telefony, ovšem spíš už s těmi, které nepotřebujeme. Jde o oblíbenou finskou akci, která se pořádá hned v několika jeho velkých městech pravidelně dvakrát do roka. Hod mobilním telefonem. Přihlásit můžete až 10 nechtěných telefonů a pak s nimi zkrátka házíte do dálky a snažíte se překonat své soupeře. Rekord v této soutěži je 110 metrů. Vítěz si pravidelně odnese domů nový telefon. Pravděpodobně aby měl za pár let opět čím házet.

Závody postelí

Při této soutěži můžete v klidu i spát. Celkem se jí účastní tým pěti lidí, z nichž jeden leží v posteli a zbylí čtyři členové ho tlačí až ke kopci, ze kterého ho strčí dolů. Samotnému závodu předchází samozřejmě vlastní tvorba pojízdných částí postele. Zasoutěžit si ve spánku můžete každým rokem ve Velké Británii.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články