Simpsonovi: Vočko Szyslak má reálný předobraz. Stal se obětí gangu, který ho dostal na pokraj zhroucení

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vocko szyslak
vocko szyslak

Žluté postavičky z komediálního kresleného seriálu Simpsonovi zná snad skoro každý. A Morris Szyslak, přezdívaný v českém dabingu Vočko, je jedním z hlavních charakterů. Málokdo ale možná tuší, že nevrlý barman, který je všem pro smích, má ve skutečnosti reálnou předlohu.

Tou se stal majitel podniku ve městě Jersey Louis Red Deutsch.

Za všechno mohli Bum Bar Bastards

Louis Red Deutsch vlastnil malý bar s nevelkým personálem. Většinu telefonátů tak zvedal sám.

Proto si o něm později lidé začali myslet, že je šílený, protože několikrát naletěl takzvaným prank voláním od gangu, který si přezdíval Bum Bar Bastards.

Jejich cílem bylo vytočit a zesměšnit majitele baru, jelikož se jim u Deutsche tak moc dařilo, prankovali ho stále dokola.

Vždy mu zavolali a ptali se ho, jestli se v jeho podniku nachází jejich kamarád.

Zvolili si ale jméno, které při vyslovení vyznělo úplně jinak.

Deutsch obvykle vtip nepochopil a po zákazníkovi se v baru ptal. Až když nahlas vyslovil jméno, které mu bylo do telefonu představeno, došlo mu, co se stalo.

Dotazoval se tak například po muži jménem Phill MyPockets (fill my pockets, česky „naval peníze“).

Vočko hledal na baru alkoholika

Deutsch se tak prokázal jako barman a majitel podniku, který nejen že byl všem k smíchu, ale časem mu začaly lézt telefonáty na nervy, byl agresivní a nevrlý.

Několikrát vyhrožoval volajícím, že jim ublíží. Později jim dokonce nabízel finanční odměnu, když se mu přijdou představit, ale to se nikdy nestalo.

Tuto povahu využil animátor Matt Groening při tvorbě Vočka Szyslaka.

Kreslený barman je podobně nevrlý, v seriálu také bylo několik scén, ve kterých Bart Simpson volá do baru a shání svého přítele.

A Vočko mu na vtip vždy skočí. Pravidelně se tak ptá, jestli se v baru nachází nějaký Al Koholík, zatímco se mu klientela směje a on tajně pátrá po tom, kdo že to za tajnými prank hovory vlastně stojí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články