Alf se používal ke strašení dětí a původně měl být hororem. Ve figuríně se ukrýval malý muž s charismatickou tváří

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Alf
Alf

Když se řekne Mihaly „Michu“ Meszaros, jen málokdo bude vědět, o koho se jedná. Ale jakmile se řekne Alf, televizní diváci hned vědí. Ve stejnojmenném seriálu se objevoval v roli hlavního hrdiny. Seriál se stal v České republice velmi populárním.

Alf byl americký rodinný sitcom, který se vysílal čtyři roky na televizi NBC. Titulní postavou byl mimozemšťan Alf. Postavu vymyslel loutkoherec Paul Fusco jako hračku pro svou rodinu. Čas od času ji používal pro strašení svých dětí.

V roce 1985 se loutkoherec potkal s producenty Berniem Brillsteinem a Tomem Patchettem.

V tu chvíli byl jen krůček od toho, aby se Alf dostal na televizní obrazovky. Původně se počítalo s hororovým námětem, ale nakonec se rozhodlo, že půjde o komediální seriál, a Alf dostal zelenou.

Diváci jej milovali

Alf byl problematický, cynický, sarkastický, vždycky všechno řekl upřímně a narovinu. Měl také sklony k pověrčivosti.

Mimozemský návštěvník, který se usadil v rodině Tannerových, si získal srdce diváků.

Pro postavu byly vytvořeny dvě figuríny. Jedna z nich měla být využívána pro záběry na celou postavu. V té byl ukrytý herec Mihaly „Michu“ Meszaros, ale toto se uplatnilo pouze v jedenácti dílech. Tvůrci usoudili, že nejlepší bude, když se bude natáčet jen horní část postavy. Samotnou loutku nejlépe ovládal tvůrce, který Alfa i namluvil.

Zdroj: TMZ/AKM-GSI / Profimedia

Seriál skončil ze dne na den

Přestože byl seriál populární, skončil prakticky ze dne na den. Pokračování nikdy nebylo uskutečněno, přestože v poslední epizodě je na konci napsáno „Pokračování příště“. Žádný další díl ale už nepřišel, přestože štáb se o pokračování pokoušel.

Nikdo dodnes neví, co měla znamenat informace o pokračování a proč seriál skončil tak rychle. Jedna teorie tvrdí, že jej chtěla ukončit sama televize, s čímž ale producenti nesouhlasili. Proto ten záhadný odkaz na konci.

Produkce za pokračování lobbovala dlouho, až vznikl televizní film Alf versus U. S. Army. Ten je jasným důkazem, že seriál pokračovat měl. Tvůrci měli stále hodně nápadů, ale film bohužel nakonec moc úspěšný nebyl a u fanoušků neobstál.

V roce 2018 začalo svítat na lepší časy a americký portál TVLine oznámil, že pracuje na rebootu. Od té doby se o něm ale mluvit přestalo.

Bohužel by do případného obnovení nezasáhl otec rodiny Tannerových Max Wright, který v roce 2019 zemřel na rakovinu.

Do kostýmu Alfa by se neoblékl ani jeho představil Mihaly „Michu“ Meszaros, ten zemřel v roce 2016.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články