Siamská dvojčata Blažkova: Jedna byla zdrogovaná, druhá si užívala. Řekneme vám, kde je pravda

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
sestry blazkovy
Zdroj: Profimedia

Josefa a Rosa Blažkovy se narodily roku 1878. I když byla tehdy již známá siamská dvojčata, která přežila déle než jen pár měsíců po narození, ony byly jiné. Spojeny totiž byly poměrně velkou částí páteře.

Jejich matka věřila tomu, že je seslal Bůh, aby se rodina dokázala uživit. Malé holčičky začala vystavovat za peníze, což mělo velký úspěch a rodina se vůbec neměla zle.

Ve dvou letech se dívky naučily chodit a vzájemně se o sebe opírat. Jakmile začaly mluvit, bylo jasné, že jsou každá jiná. Ani rozdílné povahy ale nezměnily nic na tom, že se až do smrti milovaly a nikdy mezi nimi nedošlo k větší hádce.

Jedna dominantní, druhá zdrženlivá

Když ženy dospěly, ukázalo se, že Rosa je ta, která je v mnoha ohledech dominantní a má ráda hlavní slovo. Její sestře to nevadilo. Josefa byla zdrženlivá a sestru na slovo poslouchala.

Zatímco Rosa se ráda bavila ve společnosti, její tichá sestra jen sledovala dění kolem a raději se uzavřela do sebe. Není se tedy čemu divit, že když Rosa otěhotněla, začala si média přikrášlovat příběh obou dívek.

Rosa odmítala říci, kdo je otcem dítěte. Spekulovalo se o tom, že je to manažer dvojčat, který tomu nejspíš uvěřil a snažil se je více finančně podpořit.

Několik novinových článků mluvilo o tom, že zatímco byla Josefa zdrogovaná, její sestra si užívala, z čehož se později narodilo dítě. Tyto pomluv ale vznikly pouze na základě povah obou dívek.

Když se narodil Rose syn Franz, zjistilo se, že obě dívky mohou kojit. Novináři si tehdy smlsli na spekulacích o tom, která z dívek je tedy vlastně skutečnou matkou.

Přes to všechno se nikdy nehádaly

Několik let po narození syna se rozhodla Rosa umístit chlapce do sirotčince a se sestrou odjely do zahraničí, kde vystupovaly na výstavách a vydělávaly peníze.

I přesto, že média jejich život rozebírala někdy až příliš, dívky si vzájemně nikdy nic nevyčítaly. Rozuměly si, i když byla každá úplně jiná.

Obě ženy si našly lásku svého života, ale ani jedna netrvala dlouho. Snoubenec Josefy totiž zemřel těsně před svatbou a manžel Rosy zase několik měsíců po svatbě.

Když Rosa onemocněla, lékaři se snažili dlouho přijít na příčinu jejích vysokých horeček, její stav se ale horšil, a tak ji museli uvést do umělého spánku. Do kómatu jen o pár hodin později upadla i její sestra.

V roce 1922 obě dívky zemřely. Podle některých informací chtěly být před smrtí odděleny, aby mohla přežít alespoň jedna, ale jiné zdroje zase tvrdí, že chtěla Josefa s Rosou zůstat spojena, aby mohly zemřít společně.

Až po smrti bylo zjištěno, že pohlavní orgány dívek byly skutečně odděleny, a tak ačkoli mohly obě kojit, syn, který se narodil, byl skutečně a prokazatelně pouze Rosin.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články