Pan Tau: Tvrdohlavý Otto Šimánek dvakrát přežil svou smrt a manželku tahal za nos

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
pan tau
pan tau

Usměvavý pán s černou buřinkou, na kterou vždy dvakrát poklepal a přejel si po ní prsty. Tak si pamatujeme Pana Tau, kterému kromě úsměvu na tváři nikdy nechyběl v ruce jeho věrný společník – černý deštník.

První díly seriálu se začaly vysílat v roce 1966. Tehdy ještě němý Pan Tau vyprávěl jen za pomoci gestikulace své příběhy plné strastí i zábavy. Herec Otto Šimánek se podle mnohých se svou rolí dokonale ztotožnil.

Seriál a tři celovečerní filmy

Trvalo to celkem dvacet dva let, co se Pan Tau objevoval pravidelně na televizních obrazovkách. Za tu dobu bylo odvysíláno celkově třicet tři dílů seriálu.

Kvůli úspěšnosti pořadu navíc vznikly také tři filmy s názvy Poplach v oblacích, Od zítřka nečaruji a v roce 1989 poslední film s jednoduchým a všeříkajícím názvem Pan Tau.

V posledním filmu si Otto Šimánek zahrál dvojroli a podle většiny diváků, dokonce i podle vlastní dcery, si ji skvěle užil.

Zahrál si sešlého starce a morouse, který nerozumí svým dětem ani vnukům, na druhé straně ale také optimistu a kaskadéra.

Vrátí se Pan Tau na české obrazovky?

Otto Šimánek celkem dvakrát přežil vlastní smrt. Poprvé to byla mrtvice, podruhé infarkt. Podle některých mohl i potřetí přežít, ale bohužel pomoc přišla příliš pozdě. Legendární herec tak podlehl rakovině střev ve věku šedesáti sedmi let.

Podle manželky předstíral, že žije zdravě, že nekouří a že mu nic není. Ona ale tušila, že jsou to jen výmysly.

Kdyby nebyl herec tak tvrdohlavý a včas si nechal udělat testy u lékaře, mohlo možná vše dopadnout jinak.

Koncem roku 2019 se objevily spekulace o tom, že německá společnost Caligary natáčí nové díly seriálu, které by se měly brzy dostat i do Čech.

Zatím však není známé, zda tomu tak skutečně bude, a jestli se můžeme na osudy pána s buřinkou ještě těšit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články