Neymar se pochlubil snímkem z dětství. Takto vypadal v 6 letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
neymar
Zdroj: Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Nejdražší přestup ve fotbalové historii má za sebou brazilský super talent Neymar. Začínal však v malinko jiné disciplíně a díky své píli a sportovnímu nadání se propracoval už jako mladík do reprezentačních kádrů. Na fotce z dětství byste ho zřejmě nepoznali.

Neymar da Silva Santos Júnior pochází z brazilského města São Paulo, kde se narodil v roce 1992. Jméno zdědil po otci a zřejmě také fotbalové nadání. Otec byl totiž fotbalistou a mladého synka ke sportu vedl také.

Začínal na sálovém hřišti

Začínal s futsalem, který měl podle jeho slov vliv na rozvoj jeho fotbalové techniky, rychlosti a promyšlení každého pohybu.

Když mu bylo jedenáct, odstěhovala se jeho rodina do São Vincent a mladý Neymar začal hrát za tým Santos FC. Rodině se konečně začalo dařit a mohli si koupit dům. Otec byl stále jeho velkou oporou a vždy se staral o vše, co okolo fotbalu bylo třeba řešit.

Reprezentační tahoun

O pár let později, když mu bylo sedmnáct, podepsal svou první profesionální smlouvu a začaly se hrnout taky sponzorské nabídky. V té době nastoupil za brazilský reprezentační tým na mistrovství světa hráčů do sedmnácti let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Neymar Jr Site (@neymarjrsiteoficial)

Jeho sláva stoupala a předním světovým fotbalovým klubům začalo být jasné, že se zrodil další velký fotbalový talent.
Začaly tahanice, kdo ho uloví do svého kádru. Nakonec zvítězil španělský velkoklub FC Barcelona, se kterým podepsal v roce 2013 pětiletý kontrakt.

Přetahování a astronomické částky

Kolem jeho přestupu panovaly jisté kontroverze a spekulovalo se, že katalánský klub zaplatil za hráče mnohem více, než se oficiálně uvádělo. Případ řešil i soud a z vedení klubu odešel tehdejší prezident.

Momentálně Neymar obléká dres Paris Saint-Germain a jeho přestup v roce 2017 v hodnotě šesti miliard korun se stal nejdražším v historii.

Osmadvacetiletý hráč je pořád v plné síle a stále září na fotbalovém hřišti. V soukromí si užívá pohádkové jmění, na které si díky svému velkému sportovnímu talentu přišel.

Energie a pozitivní nálada z něj sálaly odjakživa. Na snímku z dětství, který nedávno sdílel na sociálních sítích, byste ho možná nepoznali podle vzhledu, ale úsměv má pořád stejný.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články