Nejdelší zápasy všech dob: Hokej, tenis nebo box

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Tenis
Tenis

Epické boje a těsné zápasy jsou vždy dobrými ingredienci pro napínavé sportovní události. Někdy se ale stává, že tyto souboje trvají trochu déle než obvykle. To jsou pak takové souboje, kde poznají sportovci své hranice, kde už o vítězství rozhoduje pouze mentální síla, protože fyzická síla je na dně. Nevzácně se tyto zápasy dostávají i do knihy rekordů. Zde je menší výběr rekordních soubojů.

Nejdelší duel v Baseballu

Nejdelší zápas Baseballu odehráli Milwaukee Brewers a Chicago White Sox roku 1984. Během dvou dnů se konalo celkem 25 kol (obvyklá pravidla zní, že vítězí ten tým, který má více bodů po devíti kolech). Samotná hra trvala 8 hodin a 6 minut, i když se musela po 18 kolech přerušit (po jedné hodině ráno se z důvodu pravidel nesmí začít další kolo). Až příští den se tedy odehrálo dalších sedm kol, než střelil Harold Baines z týmu Chicago White Sox konečný a rozhodující homerun.

Zdroj: Bestonlinesportsbooks.info

Nejdelší hokejový zápas

Hokej patří mezi nejoblíbenější sporty České republiky. Proto i každý ví, že obyčejná hra trvá 60 minut bez přestávek, maximálně připadne prodlužování. Ale to, co dokázali Strohamar Dragons a Sparta Warriors v norské lize roku 2017 se nevidí často: Čistá hrací doba trvala 217 minut (přes tři a půl hodin). Společně s přestávkami to znamenalo přes osm hodin hokeje. Protože se v norské lize střílí nájezdy až od čtvrtfinále, rozhodl Joakim Jensen až v osmém prodloužení svým gólem. Tím pádem zvítězili Dragons v nejdelším zápase od roku 1936.

Zdroj: Tagesspiegel.de

Nejdelší box

Zdroj: Onthisdayinsports.blogspot.com

Nejdelší boxový souboj trval 110 kol. 6. dubna 1883 se utkali Andy Bowen a Jack Burke od 21:00 hodin do 04:00 ráno. Výsledek byl ale neoptimální: Zápas skončil remízou, protože oba sportovci prostě neměli dost síly pokračovat v boji.

Nejdelší tenisový zápas

Tenis je, co se týče délky jednotlivých zápasů, jako nejnepředvídatelnější sport vůbec. Tím, že tam jde o body a ne o to, kdo má více bodů za předem danou hrací dobu, může trvat zápas jen hodinu, ale i třeba tři hodiny.

Nejdelší zápas se ale odehrál 2010, kdy museli John Isner a Nicolas Mahut začít jejich zápas hned třikrát. První den stihli odehrát čtyři sety, které skončily nerozhodně 4:6 6:3 7:6 6:7. Pak se musel zápas kvůli tmě přerušit.

Druhý den začali hrát pátý set, který ale při stavu 6:6 nekončí tiebreakem. Při stavu 47:47 nastaly technické problémy a zápas byl na hodinu přerušen. Po 10 hodinách a stavu 59:59 se zápas znovu přerušil kvůli tmě. Rozhodnutí poskytl až třetí den, kdy John Isner zvládl zvítězit v poměru 70:68 a stal se tím pádem výhercem nejdelšího zápasu všech dob. Čistá hrací doba trvala 11 hodin a 5 minut. Není překvapující, že Isner svůj další zápas prohrál hladce ve třech setech.

Autor: Sandro Riedmann