Major Hrubec z Byl jednou jeden polda se zakulatil. Od castingu si nic nesliboval, přesto boří mýty o komicích

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
byl jednou jeden polda
byl jednou jeden polda

Jaroslav Sypal o sobě vždy mluvil jako o komikovi, který je šťastný a pozitivní i ve svém osobním a soukromém životě. Jak rozjasňoval úsměvy na tvářích svých diváků, rozjasňuje je údajně i lidem kolem sebe. Dokazuje to i jedna z jeho nejznámějších rolí poručíka Hrubce z trilogie Byl jednou jeden polda.

O komicích se říká, že jsou ve svém osobním životě spíše zasmušilí introverti. Ale extrovert Jaroslav Sypal je důkazem toho, že to není pravda.

Prý se s ním doma nikdo opravdu nenudí, a když se náhodou něco pokazí, on to bere s úsměvem.

Už jako dítě se věnoval divadlu

Jaroslav Sypal se narodil v roce 1958. Pochází z Kaplice, narodil se v rodině, kde měli všichni k divadlu velmi blízko. Proto se i on sám už jako malý chlapec stal členem divadelního souboru.

Jeho otec psal divadelní hry, které malému Jaroslavovi seděly přímo na tělo. Matka k nim pak skládala hudební doprovod. Později se Sypal rozhodl studovat na brněnské Janáčkově akademii múzických umění, kde získal první větší divadelní role.

Zdroj: Profimedia

Od castingu do televize si původně příliš nesliboval

Sypala proslavila nejvíc ze všeho role obtloustlého poručíka Hrubce. Tu si zahrál celkem ve třech filmech trilogie Byl jednou jeden polda.

Tato komediální pozice mu opravdu hodně sedla, a zapsal se tak u většiny diváků jako skvělý herec.

Původně si ale vlastně od castingu příliš nesliboval. Podle hercových slov byl na roli poměrně velký nával a vlastně sám dodnes nechápe, že si režisér Soukup vybral právě jeho.

Jaroslav Soukup později obsadil Sypala ještě v několika dalších komediích. Herec sám si prý nejvíce užil natáčení druhého dílu filmu Byl jednou jeden polda.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články