Lina Medina se stala nejmladší matkou historie

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lina Medina
Lina Medina

Průměrný věk prvorodiček se za posledních několik desetiletí výrazně zvýšil. Stále více žen pak mívá děti až po třicítce. Ve světě ale najdeme i rekordmanky, které naopak porodily velice brzy a staly se tak nejmladšími matkami historie.

Lina Medina

Lina Medina byla sama pouhé dítě, když porodila své dítě, syna Gerarda. Stalo se tak v roce 1939 v Peru. Linini rodiče dívku zavezli do nemocnice, protože si mysleli, že by mohla mít nádor – místo toho ovšem šla na porodní sál a ve věku pět let a sedm měsíců se stala nejmladší matkou historie.

Yelizaveta Gryshchenko

Ruská dívka Yelizaveta porodila krátce po svých šestých narozeninách. Její dítě se však narodilo mrtvé. A kdo byl otcem? Její šedesát devět let starý dědeček z matčiny strany. Rodina se po tomto skandálu rozhodla emigrovat.

Neznámá ‚H‘

Dívka označovaná pouze jako ‚H‘ porodila, když jí bylo jenom šest let. Stejně jako v případě Liny si lékaři původně mysleli, že by mohlo jít o nádor. Tento případ se odehrál v roce 1972 v indickém Dillí.

Indická dívka beze jména

Zdroj: Nairaland.com

Další neznámá mladá rodička i s dítětem zemřela během porodu v srpnu 1933. Bylo jí osm let.

Griseldina Acuña

Dívky zpravidla začínají menstruovat mezi jedenáctým až patnáctým rokem života. Ne však Kolumbijka Griseldina, která první menstruaci dostala ve třech letech. V září 1936, kdy jí bylo osm let, porodila syna. Jeho otcem údajně byl rodinný přítel.

Mum-Zi

Mum-Zi pocházela z Nigérie a matkou se stala v osmi letech a čtyřech měsících. Jde o nejstarší případ v tomto článku, neboť k němu došlo již v srpnu 1884. Časné porody pak očividně byly v této rodině běžné, jelikož Mum-Ziina dcera rovněž měla dítě velmi brzo a Mum-Zi se tak stala babičkou už v sedmnácti letech.

Bezejmenná Kolumbijka

A nakonec tu máme případ s kriminální zápletkou. Kolumbijská dívenka byla podezírána policií, že pašuje drogy, když si povšimli jejího vypouklého žaludku. Místo toho se nakonec ukázalo, že dívka je těhotná a v září 2004 porodila ve věku osmi let a pěti měsíců.

Autor: Vendula Kreplová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články