Kuriózní svatba: Morbidně obézního muže dopravili k oltáři nevšedním způsobem. Nevěsta od něj po dvou letech utekla

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
uribe manuel
uribe manuel

Zamilované páry, které si chtějí říct své „ano“, většinou od jejich úmyslu nic neodradí. Nejinak tomu bylo i u případu Manuela Uribeho, u nějž zůstává rozum stát. Překážkou ve sňatku byla ženichova váha, jelikož se ani nezvedl z postele. I to se ale vymyslelo a Manuela dopravil k jeho nevěstě jeřáb.

Svatbu nejtlustšího muže světa Mexičana Manuela Uribeho, která se uskutečnila roku 2008, vysílala dokonce televize pod názvem Má tlustá mexická svatba.

Nemohl vstát ani si sednout

Uribe trávil veškerý svůj čas v posteli, v níž mohl buď ležet, anebo sedět. Patřil mezi nejtlustší lidi světa – tehdy vážil neuvěřitelných 560 kilogramů.

Ještě neuvěřitelnější je fakt, že po dvou letech diety, kterou držel pod dozorem týmu lékařů, dokázal zhubnout 250 kilo. V době sňatku tedy vážil 310 kilogramů.

Moc si přál, aby se v den, kdy uzavře se svou přítelkyní a ošetřovatelkou Claudií Solis sňatek, dokázal postavit na nohy. To se mu ale nepodařilo.

A tak putoval z domu i se svou postelí. Ta byla, slavnostně vyzdobena v bílém a z domu ji vyzvedl a k obřadu společně s ženichem přepravil jeřáb.

V oddávací síni směli být 26. října 2008 přítomni jen nejbližší přátelé, televizní štáb a reportéři z Argentiny, Japonska a Německa. K těm Uribe prohlásil: „Jsme šťastný pár, milujeme se a před božím zrakem jsme byli svoji už dávno“.

Přísná dieta ho zřejmě stála život

V manželském svazku i přes publicitu prožili jen přibližně dva roky, poté od něj Claudia odešla.

Asi tři a půl roku před Manuelovou smrtí se rozešli. Muži údajně příliš přísná dieta přinesla několik závažných zdravotních problémů, a jeho srdce to nakonec nevydrželo.

Autor: Jaroslava Linková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články