Démon alkohol: Které české hvězdy ho porazily a které stále bojují?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
alkohol
Zdroj: 123RF.COM

Alkoholismus je velké téma a se showbyznysem jde ruku v ruce. Závislost na čemkoli je nebezpečná a bere nám svobodu. Někteří slavní se ústavně léčili a úspěšně abstinují, jiní bojují dodnes. A kteří to jsou?

Ti, co svůj boj vyhráli

Miroslav Etzler a Vilma Cibulková

Někdejší charismatický herecký manželský pár s alkoholem dlouho bojoval. Oba podstoupili léčbu, v abstinenci se vzájemně podporovali a nyní úspěšně abstinují. Etzler popíjením alkoholu mírnil hereckou trému; alkohol mu dodával sebevědomí. Léčil se v pražských Bohnicích.

Eva Holubová

Tato výrazná herečka zaháněla alkoholem své endogenní deprese, ale daň, kterou za chvilkovou úlevu platila, byla vysoká. Díky podpoře rodiny a péči odborníků s alkoholem skoncovala. Ovšem s depresemi bojuje i nadále.

Jaromír Nohavica

Slavný český písničkář, textař a skladatel byl známý tím, že dokázal na posezení vypít lahev tvrdého alkoholu a odejít po svých. Na koncertech ovšem zapomínal texty nebo mluvil nesmysly. V roce 1991 se ze své závislosti léčil a dodnes úspěšně abstinuje. V roce 2002 natočil film Rok ďábla z prostředí protialkoholní léčebny. Je znám svou teorií alkoholického kopce, která se objevila ve výše zmíněném filmu a která zní: „Někdo pije celý život a nic se mu nestane, protože jeho kopec je hrozně vysoký. Bohužel nikdo nevíme, jak ten kopec máme vysoký.“

Ti, co stále bojují

Lenka Kořínková

Lenka Kořínková podlehla alkoholu v devadesátých letech. Bojovala s depresemi, skončila na psychiatrii a dokonce hrozilo, že ji zbaví svéprávnosti. Po flašce opět sáhla během manželské krize. Vrcholem bylo, když ji našli policisté ležet namol opilou ve škarpě. I přes veškeré léčení se Lenka závislosti na alkoholu nikdy trvale nezbavila a recidivuje.

Bolek Polívka

Jako správný valašský král Bolek Polívka nikdy neodmítne panáka slivovice, rád má i pivo. Rád popíjí až do rána. Svůj problém si ovšem přiznal. Nikdy se neléčil a se sklenkou v ruce ho můžeme vídat i nadále.

Oldřich Kaiser

Oblíbený komik a parťák Jiřího Lábuse je známý nejen svými rolemi, ale i četnými alkoholovými excesy. Už několikrát byl vyhozen z divadelního angažmá (př. Divadlo Ungelt, Vinohradské divadlo). V opilosti několikrát ukazoval holé pozadí nebo skočil policistovi na záda s tím, že je klíště. Kvůli nadměrné konzumaci alkoholu, kterou Kaiser neměl pod kontrolou, se s ním rozvedla jeho tehdejší manželka Naďa Konvalinková. Protialkoholní léčbu absolvoval opakovaně, ale vždy se ke skleničce vrátil. Nyní díky své partnerce abstinuje, ovšem vyhráno nejspíš ještě nemá.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články