Co je to za muziku? To je státní hymna, ty vole. Samotářům je už dvacet.

od Luboš Klouček
< 1 minuta čtení
samotari
samotari

Je to už dvacet let, co se natáčeli Samotáři. Mnozí tento film viděli už x krát, ale to mu rozhodně neupírá na přitažlivosti. Film totiž nestárne a jak je vidět, jeho mnozí představitelé také ne!

Jitka Schneiderová si ve filmu zahrála Hanku, dívku Saši Rašilova a poté Jiřího Macháčka, který jaksi zapomněl, „že už jednu holku má“, nicméně má jasné řešení: „Lidi tady hlavně málo hulej!“ Nejenom postava huliče Jakuba byla ve filmu tou výraznou, těžko říci o někom, že by byl v pozadí.

Manipulátor Robert, neurotický lékař Ondřej, jeho manželka Lenka, nebo Makedonka Vesna představovaly zajímavé postavy, kterým diváci podlehli. Film režiséra Davida Ondříčka podle scénáře Petra Zelenky se natáčel v zákoutích vnitřní Prahy, důležitým byl třeba bar La Casa Blu, který se mimochodem od doby natáčení skoro nezměnil.

Mikuláš Křen za kamerou

Ve filmu hrálo mnoho herců, kteří se stali obrovskými hvězdami, například Ivan Trojan je megastar jak na divadle, tak ve filmu, kde jde z role do role. To Mikuláš Křen, který v Samotářích ztvárnil velmi zápornou postavu Roberta, se před kameru příliš nehnal. Vyjádřil se, že si myslel, že po úspěchu Samotářů si ho film sám najde, nedával rozhovory, nefotil se… A tak mu nezbylo než se schovat za kameru a věnovat se třeba natáčení klipů.

To už ale není zcela pravda, nedávno se totiž objevil v seriálu Specialisté, opět jako padouch. Ve filmu Havel ale hraje poměrně těžkou roli, bude totiž za básníka Ivana Magora Jirouse. S Jitkou Schneiderovou jsou pořád přátelé a na veselé doby natáčení si rádi zavzpomínají.

Autor: Michaela Kadlecová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články