Chtěli vzít zákon do vlastních rukou, místo toho v maskách s rohy kradli a vraždili. Zastavila je až zrada z vlastních řad

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
bald knobbers
bald knobbers

Po skončení občanské války v Americe chyběl v zemi jakýkoli řád. Na divokém západě byli v čele šerifové, kteří nedokázali svá území pořádně vést, v zemi chyběla politická vyrovnanost. Proto se parta odvážlivců rozhodla všechno změnit.

Banda lupičů a lotrů si začala říkat Bald Knobbers. Do češtiny bychom to mohli přeložit jako Plešaté knoflíky.

Jejich příběh se začal psát kolem roku 1880, kdy se do čela postavil postavou rozložitý a nebezpečně vyhlížející Nat Kinney.

Charakterizovaly je masky s rohy, brzy si získali na stovku členů

Příznivci skupiny se vyznačovali tím, že na svých hlavách nosili látkové masky s rohy. Kdekoli se objevili, nastaly problémy.

Pro člověka Kinneyho vzrůstu totiž nebyl problém přesvědčit další a další osoby, aby se do jeho bandy přidaly.

Brzy po založení Bald Knobbers měla už skupina více než sto členů.

O jejich činech se daleko více začalo mluvit poté, co prolomili mříže cely, kde byli uvězněni jejich přátelé Frank a Tubal Taylorovi.

Ti byli původně uvězněni za napadení obchodníka, poté, co se s pomocí Kinneyho a jeho bandy pokusili utéct, byli ale ihned popraveni.

I když se tato akce nesetkala s úspěchem, Bald Knobbers se na divokém západě proslavovali dál.

Loupili v bankách, okrádali pocestné, když se jim někdo postavil do cesty, neměli problém použít násilí a s nějakým tím mrtvým si nedělali starosti. Navíc se hodně pohybovali na poli hazardu.

Zastavila je skupina Anti-Bald Knobbers

Nenávist vůči Bald Knobbers mezi lidmi rostla a po čase začala existovat skupina, jejímž cílem bylo členy Kinneyho bandy zničit.

Ta si začala říkat Anti-Bald Knobbers. Právě díky tomu, že byli ve skupině lidé s násilnickou minulostí a výbušnou povahou, začali se její členové hádat i mezi sebou.

Mnoho jich nakonec Bald Knobbers opustilo a přesídlilo na opačnou stranu – stali se nepřáteli těch, mezi které původně patřili.

A tehdy začaly výtržníkům problémy, s nimiž se nedokázali potýkat.

Nakonec byl vůdce skupiny Nat Kinnley zavražděn lídrem Anti-Bald Knobblers Billym Milesem.

Na Divokém západě zkrátka tehdy platilo, že pouze násilí řeší násilí. Po této události války mezi oběma skupinami konečně utichly.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články