Bonnie a Clyde: Milenci se nebáli zničit každého, kdo jim přišel do cesty. Spravedlnost je nakonec přeci jen dostihla

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
bonnie clyde
bonnie clyde

Na námět této zločinecké dvojice vzniklo několik filmů i seriálů. V Americe se jim přezdívalo nepřátelé veřejnosti. Na svědomí totiž měli loupeže, při kterých neváhali použít násilí a nebáli se pálit po těch, kdo jim stáli v cestě.

Podle dostupných informací zabil gang při přepadávání bank a menších obchodů celkem devět policistů a několik civilistů. Nakonec ale pár, který tou dobou už vedl celý gang, na své zločiny přece jen doplatil.

Clyde Barrow

Narodil se v roce 1909 do chudé rodiny. Navzdory tomu se mu podařilo najít si práci, která by ho uživila.

Jemu to ale nebylo dost dobré, a už od mládí tak vykrádal drobné obchody, ničil trezory, a nakonec v roce 1926 skončil poprvé za mřížemi.

Po propuštění rozšířil svůj okruh nelegálních činností a začal krást a nelegálně prodávat auta. Tehdy už se znal s Bonnie.

Když Clyda v roce 1930 zatkli, podařilo se mu utéct z vězení pomocí zbraně, kterou mu jeho parťačka propašovala.

Na svobodě se ale příliš neohřál, brzy byl dopaden a putoval zpátky za mříže. Ve vězení byl zneužíván.

Spoluvězně nakonec zabil tím, že ho praštil železnou trubkou po hlavě. Jelikož se ale dokázalo, že to bylo v sebeobraně, byl podmínečně propuštěn roku 1932.

Tehdy začal formovat větší gang a jeho zločinecká kariéra se začala stávat opravdovou legendou.

Bonnie Parker

Bonnie byla od narození nadaná na literaturu. Studovala kreativní psaní, už v šestnácti letech dělala své první rozhovory s novináři. Jenomže její nadějný život se změnil, když se zamilovala a v devatenácti vdala.

Roy Thornton se neukázal jako ideální partner a už po roce vztahu s ním se Bonnie rozhodla pro rozchod. Jejich manželství ale nebylo nikdy oficiálně ukončeno.

V roce 1933 byl Thornton odsouzen k pěti letům za mřížemi za vloupání. Pokusil se z vězení utéct, při útěku byl zastřelen.

Tou dobou už Bonnie dávno věděla, že psaní ji neuživí. Dala se na scestí a společně s Clydem vedla gang vykrádající banky a věnující se nelegálnímu prodeji kradených aut.

Ačkoli jim byla policie v patách, Bonnie a Clyde jako by se jim vysmívali, dál prováděli jeden zločin za druhým.

Skončilo to smrtí

Na základě zveřejnění portrétů hledaných osob se FBI ohlásilo mnoho svědků. Nakonec někteří z nich skutečně pomohli.

Agenti díky nim měli šanci dozvědět se o kradeném autě, ve kterém Bonnie a Clyde cestovali z Texasu do Louisiany.V oblasti, ve které očekávali, že se bude dvojice nacházet, rozmístili proto hlídky.

Když byli Bonnie a Clyde objeveni, pokusili se v kradeném autě ujet. Policisté věděli, že pokud nezahájí střelbu, zločinci nezaváhají. Už mnohokrát dříve zabili několik policistů z jejich řad.

Proto FBI neváhala a rozhodla se dostat gangstery za každou cenu. 23. května 1934 tak konečně skončila velká aféra té doby.

Bonnie a Clyde byli zastřeleni a případ nepřátel veřejnosti byl konečně uzavřen.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články