Temná stránka Sinatry: Podváděl a přátelil se s obávanými mafiány a zločinci. FBI na něj nestačila

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
sinatra
sinatra

Zvěsti o spojení s mafií pronásledovaly zpěváka Franka Sinatru celou jeho kariéru. Přestože vždy popíral jakékoli zapojení do činnosti mafiánských bossů, jeho jméno se stále v souvislosti s nimi objevovalo. Byl ale opravdu součástí mafie, nebo balancoval na hraně?

Frank Sinatra byl v hledáčku FBI více než čtyřicet let. Vše začalo, když Sinatra zaplatil čtyřicet tisíc dolarů doktorovi za to, aby jej prohlásil za neschopného vojenské služby.

Ačkoliv uznala jeho zdravotní důvody jako legitimní, zprávy o úplatku se šířily, a dokonce ve čtyřicátých letech škodily jeho kariéře.

Pořádně tučný spis

Jenže ze spisu, který si FBI vedla, bylo jasné, že Sinatrovy konexe nejsou nikterak nezajímavé.

Tato složka má přes dva tisíce čtyři sta stránek, avšak Sinatra veškerá obvinění, které z ní vyplývaly, veřejně popřel. Nikdy však nebyl za žádný čin spojený s mafií odsouzen.

Je však pravdou, že chicagský boss Sam Giancana byl jeho blízkým přítelem. Dokonce jej seznámil s J. F. Kennedym, budoucím prezidentem, kterému měl Giancana pomoci v prezidentské kampani.

Giancana na důkaz přátelství se Sinatrou dokonce nosil safírový prsten, který mu Sinatra věnoval.

Sám si určoval, s kým bude trávit čas

Bylo popsáno mnoho incidentů, kdy lidé, kteří Sinatru nějak naštvali, dostali výhrůžky smrtí. Komik Jackie Mason, jenž si ze zpěváka utahoval, nebyl výjimkou. Skončil naštěstí jen se zlomeným nosem.

Sinatra se znal i s detroitskými mafiány, kteří ho vyzvedávali na letišti a s nimiž trávil víkendy před i po svých vystoupeních. Věděl, co jsou zač, bylo mu to jedno. On si určoval, s kým bude trávit svůj čas.

Nechal se s nimi i fotit na veřejnosti. S lidmi zapojenými do organizovaného zločinu měl ostatně hodně společného – zálibu v gamblingu, ženách a penězích.

Předobraz jedné z postav v Kmotrovi?

Říkalo se také, že Johnny Fontaine, postava z knihy Kmotr, již napsal Mario Puzo, byla inspirovaná právě Sinatrou a jeho údajnými pletkami s mafií.

Sinatra zuřil, nicméně Puzo jeho domněnky smetl ze stolu tím, že Fontaine ve filmové adaptaci pláče, což by Sinatra ve skutečnosti neudělal, jelikož to považoval za projev slabošství.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články