Asistent Freddieho Mercuryho. Dnes žije v Čechách a vzpomíná na bujaré večírky s králem skupiny Queen

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
peter freestone freddie
peter freestone freddie

Peter Freestone nebyl jen osobním tajemníkem zpěváka skupiny Queen. Byl také jeho blízkým přítelem a šušká se, že si byli ještě blíže. To vše jsou však jen spekulace a sám Peter v rozhovorech, které poskytuje, tvrdí, že byl s Freddiem pro každou špatnost, podporoval ho a respektoval.

Od baletu rovnou k celebritě

Peter pracoval jako garderobiér v Royal Opera. Freddie Mercury se zde rozhodl vystoupit, aby podpořil charitu, a to byl osudový okamžik, který tyto dvě osobnosti svedl na stejnou cestu.

Skupina Queen potřebovala někoho, kdo by se staral o zajišťování kostýmů. Peter se jevil jako ideální kandidát, a proto se rozhodla zaměstnat ho jako vlastního garderobiéra.

Freddie si ho oblíbil

Nestaral se jen o kostýmy. Byl Freddiemu k dispozici, když potřeboval jeho pomoc. Právě proto si ho vybral, když se vydal na sólovou pěveckou dráhu. Peter dělal Freddiemu osobního asistenta a zažíval s ním všechny radosti i strasti.

Zdroj: Instagram peterfreestoneofficial

Když Freddie umřel, potřeboval být sám

Byli si tak blízcí, že Peter dokonce zařizoval pohřeb, když Freddie odešel na věčnost. Později navštívil Čechy, jelikož mu zdejší krásná místa doporučil jeden z přátel.

Ihned se do naší země zamiloval a věděl, že se zde usadí. Bujaré večírky a divoký život se zpěvákem skupiny Queen vyměnil za poklidné místo a pěknou přírodu.

Freddieho příběh předává mladším generacím

V současnosti Peter navštěvuje různé besedy a vypráví o životě s celebritou. Účastníci besed jsou překvapení a nadšení, jelikož mohou shlédnout soukromé fotografie z večírků a poznat Freddieho Mercuryho i z jiné stránky.

Peter ho popisuje jako moc milého člověka, který byl veselý, často se nahlas smál a energie z něj doslova prýštila.
Zároveň ale upozorňuje i na vážnější problematiku, a tou je HIV. Mladé upozorňuje na nebezpečnost onemocnění a otevřeně hovoří o tom, jak se Freddie poslední roky trápil. Šíří tak osvětu a zároveň připomíná světovou legendu.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články