Manželka Jiřího Bartošky je charismatická dáma. Ukážeme vám, jak vypadá

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jiri bartoska
Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Charismatický český herec Jiří Bartoška má už řadu let po svém boku velkou oporu v podobě manželky Andrey. Právem se řadí mezi nejstabilnější páry českého showbyznysu.

K herectví se držitel českého lva za roli ve snímku Všichni moji blízcí z roku 1999 dostal náhodou díky svým kamarádům.

Povinnou vojenskou služby si totiž odsloužil v Brně, kde také úspěšně absolvoval přijímačky na JAMU. Jeho spolužáky byli Jana Švandová, Eliška Balzerová, Karel Heřmánek nebo Boleslav Polívka.

Náhodné setkání v Brně

S posledním zmíněným jednou při procházce městem potkali dvě dívky, z nichž jedna byla právě Andrea.

Vzali se v roce 1976 a pár tvoří dodnes. Andrea Bartošková vystudovala archeologii a dnes se zaměřuje na studium slavistiky, hradišť a vývoje raně středověké kultury.

Pracovně působí v Archeologickém ústavu Akademie věd ČR a je autorkou řady odborných publikací.

jiri bartoska manzelka

Zdroj: Profimedia

Rodina i kariéra, vše šlo skloubit

S uznávaným českým hercem založila rodinu a vychovali společně dceru Kateřinu a syna Janka. Zakotvili v Praze, kde Jiří dostal nejen divadelní angažmá, ale také zajímavé filmové a seriálové nabídky.

Seriály Sanitka, Malý pitaval z velkého města, Cirkus Humberto, My všichni školou povinní nebo snímky Stíny horkého léta, Je třeba zabít Sekala, Teorie tygra či pohádka Anděl Páně. To je jen velmi stručný výčet významných rolí Jiřího Bartošky.
Charismatický pár na červeném koberci

Od roku 1994 působí také jako prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a každý rok s výjimkou toho loňského, kdy se festival nekonal, mu dělala garde na červeném koberci jeho půvabná manželka. Vždy jim to spolu moc sluší.

S manželem si prožili i těžké období, když Jiří onemocněl rakovinou. Dokázal ji ale úspěšně porazit, vrátil se na filmová plátna a s manželkou si stále užívá harmonické soužití i po více než čtyřiceti letech.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články