Peter Niers: Kanibal provozující černou magii zabil 544 osob. Sám byl mučen drsnými praktikami, než v bolestech podlehl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Peter Niers
Zdroj: Public domain, via Wikimedia Commons

O jeho jednání vypráví spousta lidových písní a balad předávaných z generace na generaci. Velká část toho, co o něm víme, je ale založena na oficiálních materiálech. Peter Niers byl kanibal, který provozoval černou magii a provinil se téměř neskutečným počtem vražd.

Když byl poprvé zatčen, přiznal se při mučení k sedmdesáti pěti lidem, které údajně zabil. Číslo ale později narostlo na více než pět set obětí. Vraždy ale nebyly to jediné, čím se provinil.

Operoval s gangem, spousta členů ho později zradila

Peter Niers byl zakladatelem a vůdcem jednoho z nejděsivějších gangů konce 16. století. Gangu provozujícího černou magii, vraždy, krádeže a kanibalismus.

Gang pracoval někdy ve velké skupině, jindy se rozdělil na několikačlenné týmy a rozprostřel se po celém světě. Ačkoli byl Peter Niers jejich uznávaným vůdcem, mučení později většině z nich rozvázalo jazyk.

Kdykoli byl některý z členů gangu zatčen a došlo na natahování na skřipec, Peter Niers měl na seznamu připsány další vraždy. Těžko říci, zda to bylo vlastně nenávistí k chladnokrevnému vůdci, nebo bolestí způsobovanou při mučení.

Když byl v roce 1577 poprvé Peter Niers zatčen, sám se přiznal k více než sedmdesáti vraždám. Prozradil také, že těla obětí používal k magickým rituálům.

Z těl mrtvých žen vyjímal výkaly, které sloužily pro provozování černé magie, z jejich tuku a roztavené kůže zase dělal svíčky. Velkou část masa obětí konzumoval. Ačkoli při mučení prozradil všechna tato fakta, nakonec se mu podařilo uprchnout.

Prozradila ho koupel

Když se jednoho dne Peter ubytoval v hotelu, po pár dnech se rozhodl zajít do veřejných lázní a dopřát si koupel. Svůj batoh nechal na recepci, kde měl být v bezpečí.

Jenomže několik lidí v lázních ho poznalo a začalo rychle jednat. Petera chytili, a když se dostali k jeho batohu, objevili v něm několik lidských končetin a srdce, které vyjmul některé ze svých obětí.

Peter pochopil, že nemá cenu se bránit, důkazy jasně mluvily proti němu. Proto se přiznal ke všem pět set čtyřiceti čtyřem vraždám, které způsobil.

Jeho poprava se stala odstrašujícím příkladem. Trvala déle než tři dny a byla opravdu velmi brutální. Peter byl mučen, prožil bolest i ponížení.

První den mu byla na několika místech na těle stržena kůže, na rány pak následně kapali popravčí horký olej. Druhý den mu rozžhavili olejem nohy a donutili ho stát na rozpálených uhlících.

Až třetí den se dočkal Peter smrti. V popravčím kole utrpěl vážná zranění, ale přesto velmi dlouho zůstal při vědomí. Nakonec byl roztrhán technikou popravy, při které je tělo doslova rozerváno na kusy.

Několik popravčích chytilo jeho končetiny a taháním a škubáním oddělili části těla od jeho trupu. Poté, po dlouhých hodinách mučivých bolestí, byl Peter uznán za mrtvého.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články