Hollywoodský rozparovač zabil ženu, s níž byl ten den Ashton Kutcher na rande

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Gargiulo Michael
Zdroj: Profimedia

V pátek po několika letech skončil soud s americkým masovým vrahem známým pod přezdívkou „Hollywoodský rozparovač“. Za dvě vraždy a jeden pokus o vraždu dostal trest smrti. Na lavici svědků usedl i známý americký herec. Ten měl jít na schůzku s jednou z obětí. Dívka ale už nedorazila.

Michael Gargiulo působil jako obyčejný pětačtyřicetiletý otec dvou dětí. Pracoval jako vyhazovač a také jako opravář klimatizace.

Jeho sousedi jej označovali za přátelského chlapíka a šikovného kutila. Právě sousedství se stalo jeho vražedným rajónem.

Brutální vražda nožem

První vraždu, za kterou byl muž odsouzen, spáchal v roce 2001 a jeho obětí byla dvaadvacetiletá Ashley Ellerin. Vrah se s ní údajně poprvé potkal náhodou a pomohl jí s problémem s autem.

Svědci u soudu vypověděli, že ho několikrát zahlédli u jejího domu, a jednou dokonce vešel dovnitř, a to bez jejího vědomí.

Ženu našly v jejím vlastním domě, kde byla zavražděna sedmačtyřiceti ranami nožem. Právě kvůli této oběti se dostalo případu velké mediální pozornosti. V době její vraždy totiž randila se známým americkým hercem Ashtonem Kutcherem.

A právě v den její smrti měli mít tito dva rande.

profimedia

Zdorj: Profimedia

Sám herec u soudu vypověděl, že dívka na domluvenou schůzku nepřišla. Rozhodl se tedy, že zajede k ní domů. Tam ťukal na dveře, ale nikdo mu neotevřel.

„Pan Kutcher se podíval do okna a na podlaze viděl to, co považoval za rozlité víno,“ uvedl podle CNN ABC zástupce okresního prokurátora Dan Akemon.

Stěhování a další vražda

Po této vraždě se Gargiulo přestěhoval do El Monte, kde si vyhlédl další oběť — Marii Bruno. Tu přepadl 1. prosince v roce 2005 opět v jejím vlastním domě. Ženu našel její bývalý manžel, na tísňovou linku nahlásil, že leží v kaluži krve a má odříznuty oba prsní implantáty.

O vlásek unikla

K dalšímu zločinu mělo dojít 28. dubna 2008. Šestadvacetiletá Michelle Murphy nechala pootevřené okno ve svém obýváku a šla spát. Asi po hodině spánku ji čekalo to nejhorší probuzení. Stál nad ní muž oblečený celý v černém a začal ji bodat nožem. Ženě se ale pokusilo nůž zachytit a útočníka odkopnout.

Ten poté raději uprchl. Na místě ale zanechal svou krev, tedy i svou DNA. 6. června 2008 byl zatčen a obviněn z pokusu o vraždu, následně se přidalo i obvinění z vraždy obou žen. Po soudu, který vyřkl trest smrti, byl odvezen do cely smrti ve věznici San Quentin.

Uzavření neobjasněné vraždy?

Jak se později ukázalo, jeho DNA se shodovalo s DNA za nehty dívky, která byla zavražděna v roce 1993, když mu bylo pouhých 17 let. Pobodaná osmnáctiletá Tricia Pacaccio byla nalezena kousek od domu rodičů. Gargiulo byl kamarádem jejího bratra a rovněž bydlel v sousedství. Tento případ bude mít zvláštní soud.

Zdroj: CNN ABC, People
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články