Doktor Holmes: Kostry svých obětí drze prodával do škol. Své odporné činy dotáhl mnohem dál

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Holmes v
Holmes v

Říkalo se mu Doktor Henry Howard Holmes, známý byl ale také jen jako H. H. Holmes. Vlastním jménem Herman Webster Holmes byl americký sériový vrah a podvodník, který podle všeho zabil více než dvě stovky obětí.

Ačkoli se při výslechu přiznal k vraždám dvaceti sedmi lidí, nakonec mu byly potvrzeny pouze dvě. Podle historiků ale pravděpodobně zabil mnohem víckrát.

Holmes vraždil zpočátku pro své osobní důvody, později ale zjistil, že si na vraždách může dokonce vydělat. Kostry obětí totiž dokázal dokonale očistit a díky kontaktům je prodat jako exempláře do škol nebo pro lékařské účely.

První obětí byla pravděpodobně jeho milenka

Podle dostupných záznamů byla první obětí Holmesovy vraždy jeho milenka Julia Smythe. S tou měl poměr, zatímco v jeho podniku pracoval i její manžel.

Když se o aférce dozvěděl, Julii i s dcerou opustil, zanechal jim však veškerý majetek. Toho Holmes využil, obou žen se zbavil a majetek se stal jeho. Poté je nahlásil jako pohřešované.

Během několika měsíců zmizelo v Holmesově blízkosti ještě několik dalších žen. Tou dobou už se setkal se svým blízkým přítelem Benjaminem Pitzelem.

Ten mu později podle všeho pomáhal zbavovat oběti kůže, maso a orgány rozpouštět v chemikáliích a čistit kostry, na kterých poté oba muži společně vydělávali.

Přátelství ale netrvalo dlouho. Holmes se totiž nakonec rozhodl svého společníka využít k podvodu, se kterým Pitzel nejprve souhlasil. Netušil ale, co ho čeká.

Vymysleli pojišťovací podvod. Pitzela stál život, Holmese svobodu

Holmes s Pitzelem se dohodli, že budou předstírat Pitzelovu smrt, aby jeho žena získala peníze z pojištění. Ty si později měli přerozdělit. Holmes měl zajistit vhodnou mrtvolu, která by odpovídala tělu Pitzela.

Místo toho ale skutečného Pitzela zabil. Nicnetušící manželka, která s jejich podvodem souhlasila, dala Holmesovi všechny peníze z pojištění.

Později se jí musel vrah zbavit, proto ji i její dceru strčil do rakve, do které jim pustil jedovatý plyn. Poté, co je otrávil, schoval jejich těla u sebe ve sklepě.

Holmes byl vyšetřovaný v několika případech žhářství, podvodů a loupeží – věří se, že jich bylo celkem kolem padesáti.

Když tedy v jeho okolí zmizely další osoby (Pitzelova žena a její dcera), autority se postaraly o řádné vyšetřování.

V jeho domě pak vyšetřovatelé našli dostatek důkazů k tomu, aby ho usvědčili z těchto dvou vražd. Holmes se přiznal i k dalším zločinům, kolik jich ale skutečně spáchal, není známo.

V roce 1896 byl odsouzen k smrti a následně poslán na šibenici.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články