Americký gangster: Unášel ropné magnáty, loupil a ohrožoval okolí samopalem. Ten mu věnovala jeho stejně zkažená žena

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
machine gun kelly
machine gun kelly

Nechvalně proslulý gangster z dob prohibice v USA Machine Gun Kelly se dopustil mnoha zločinů, ale největší z nich byl únos bohatého ropného magnáta. Pečlivě pracoval na své image a svou přezdívku si vybral podle známého Thompsonova samopalu.

George Celino Barnes alias Machine Gun Kelly se narodil v roce 1895 v americkém městě Memphis do zámožné rodiny.

Dětství prožil celkem bezstarostně, nepoznal hlad ani bídu, ale v pubertě se projevily první problémy.

Jako náctiletý chodil za školu a až po uši se zamiloval do starší dívky Genevy Ramsey, kterou si vzal a založil s ní rodinu.

Skončil bez práce

Jelikož Georgovi chybělo vzdělání, mohl vykonávat pouze špatně placená zaměstnání. Jen tak tak zvládal uživit rodinu, ale nikde si zaměstnání neudržel, až skončil bez práce úplně. Manželce došla trpělivost a od George i s dětmi odešla.

Po této zkušenosti s nezaměstnaností si Barnes vybral život zločince.

Nejdříve začal době prohibice prodávat nelegálně alkohol, po kterém byla samozřejmě poptávka. Za nelegální prodej alkoholu byl odsouzen ke třem letům vězení.

Když si trest odseděl, seznámil se s Kathryn Thorne, která se stala jeho přítelkyní a později i druhou ženou. Společně se rozhodli zkusit štěstí ve státě Minnesota.

Zde už společně plánovali ozbrojené loupeže a přepadávali místní banky. Samopal Thompsone s kulatým zásobníkem mu obstarala jeho žena Kathryn. George si podle zbraně zvolil přezdívku Machine Gun Kelly.

Únos ropného magnáta

V roce 1933 manželský pár unesl známého ropného magnáta Charlese Urschela a požadoval za něho 200 000 amerických dolarů. Po předání peněz se manželé rozhodli uprchnout, změnili si barvu vlasů a ujížděli napříč Severní Amerikou.

FBI jim ale byla v patách a zanedlouho je dostihla i díky sledování sériových čísel bankovek z výkupného. Byli zatčeni 26. září 1933 a pár týdnů poté si vyslechli rozsudek. Oba dostali doživotní trest.

Machine Gun Kelly si 17 let odseděl v Alcatrazu, poté byl přesunut do nápravného zařízení ve městě Leaveworth, kde ve svých 59 letech zemřel na infarkt.

Odkaz v umění

Americký Gangster ovlivnil filmový i hudební průmysl. Na motivy jeho života bylo natočeno mnoho filmů.

Pseudonym Machine Gun Kelly si zvolil i známý americký rapper Colson Baker.

Autor: Adéla Vocetková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články