Tajemná společnost Thule: To ona možná stojí za Hitlerovou nenávistí k Židům

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
hitler
hitler

Za vlády Hitlera měli Židé v Německu i okupovaných zemí jasně stanovená pravidla o tom, co smějí a co ne. Mnohem větší část pravidel ale tvořila právě zakazující složka. Hitler chtěl vytvořit národ pouze z árijské rasy a „podřadní“ Židé mu v tom byli překážkou. Jeho nenávist k nim je spjata se záhadným spolkem s názvem Thule.


Nesměli se ženit s příslušníky árijské rasy, nesměli cestovat, chodit ven po setmění, na ulici museli nosit hvězdu, která jasně popisovala jejich původ.

Později byli dokonce vyhlazováni. Nejen toto zacházení s židovskou rasou měl ale spolek na svědomí.

Původně šlo o studijní skupinu

Spolek Thule vznikl původně pod názvem Thule-Gesellschfaft v roce 1918. V Mnichově ho tehdy založil baron Rudolf von Sebottendorff.

Mělo se jednat o skupinu zabývající se studiem árijské rasy, runovým systémem a svastikou. Nějakou dobu se spolek angažoval dokonce i v politice.

Zakladatel sice tvrdil z počátku, že spolek měl pouze podporovat jeho vlastní okultní teorie, nicméně i tak byl dotlačen k tomu, aby se nakonec angažoval daleko více, než měl v plánu.

Stále však platila základní pravidla určená vůdcem: člověk je především nadřazen všemu okolnímu světu a měl by se seberealizovat.

Později po nástupu Hitlera k moci se ze spolku stala nacistická strana, která mezi své členy nabírala především šlechtice a vyšší vrstvu společnosti.

Po odchodu původního majitele se spolek změnil, základní rysy ale zůstaly

Členy spolku čím dál více začaly zajímat rasistické myšlenky a o okultní teorie ztratili zájem. Proto ho nakonec zakladatel opustil a odmítl se kdykoli k NSDAP přidat.

Vždy se sice tvrdilo, že sám Hitler byl členem spolku, žádné jasné důkazy pro to ale nejsou.

Nevyvratitelné ovšem je, že myšlenky tohoto spolku měly velký vliv na vznik třetí říše a Hitler s nimi velmi sympatizoval.
Je tak pravděpodobné, že zpovzdálí spolek naopak řídil a jeho členy využil k propagaci vlastních myšlenek.

Existuje proto mnoho konspiračních teorií na to, jaká je ve skutečnosti pravda. Příčiny jsou různé, například použití svastiky spolku jako následný symbol Hitlera a nacismu, nebo pozdrav Sieg Heil, který se později změnil na světoznámé Heil Hitler.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články