Ženami obdivovaný detektiv Nick Carter získal roli z úsporných důvodů. Jeho velké tajemství ho tížilo celý život

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
carter adela jeste nevecerela
carter adela jeste nevecerela

Okouzlující detektiv Nick Carter byl ve své době idolem mnoha žen. Ani jeho představitel Michal Dočolomanský během let neztratil nic ze svého šarmu. Jeho život byl ale opředen velkým tajemstvím, které vyšlo na povrch až těsně před hercovým skonem.

Narodil se do rodiny pedagoga v roce 1942. Odmalička měl nadání pro sport a často zkoušel různé kaskadérské kousky, bezmotorové létání a automobilové závody.

V Praze se proto vyučil mechanikem. Poté však zamířil do Bratislavy na Vysokou školu múzických umění, kde absolvoval hereckou katedru.

V roce 1964 byl přijat do Slovenského národního divadla, kde zůstal až do smrti.

Před kamerou debutoval ve slovenském filmu Výlet po Dunaji. Díky své atletické postavě později získával především role statných a odvážných mužů.

Slavnou roli získal díky své postavě

Do mysli českého diváka se zapsal především jako detektiv Nick Carter z filmu Adéla ještě nevečeřela.

Původně měl roli hrát Jiří Kodet, ale protože mu neseděl kostým a na přešívání nebyly finance, dostal roli slovenský herec.

Natáčení pro něj bylo dost náročné, musel totiž neustále cestovat mezi Prahou a Bratislavou. Nakonec za roli získal ocenění, a to i na poli mezinárodním.

Oblíbená komedie ze sedmdesátých let baví diváky dodnes. Jeho filmová kariéra pokračovala slibně dál. Objevil se v desítkách slovenských i českých filmů.

Lásku k opačnému pohlaví dokázal celý život tajit

Soukromý život Michala Dočolomanského byl vždy opředen tajemstvím.

S manželkou Martou měl dvě děti, ale když ji po dvaceti letech společného života opustil, začalo se spekulovat o jeho orientaci.

Šok to byl pro všechny, protože pohledný herec nikdy neměl nouzi o zájem ze strany žen. Lásku ke stejnému pohlaví nakonec přiznal krátce před svou smrtí.

V roce 2004 se začal potýkat se zdravotními problémy, a proto se stáhl do ústraní. Zbytek života strávil po boku svého partnera Alexandera Goda. Zemřel na rakovinu plic v roce 2008.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články