Čtyři vraždy stačí, drahoušku: Jaké šílené ingredience obsahoval legendární huhu koktejl a jak si ho namícháte dnes

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ctyri vrazdy staci drahousku
ctyri vrazdy staci drahousku

Komediální film Čtyři vraždy stačí, drahoušku Oldřicha Lipského z roku 1970 zaznamenal takový divácký úspěch, že hlášky z něj si žijí svým vlastním životem. Nejen jich se to ale týká. Huhu koktejl, po němž se ve filmu umírá, se také dočkal různých modifikací.

Bláznivá gangsterská komedie Čtyři vraždy stačí, drahoušku se odehrává ve fiktivním státě Bonzánii a byla natočena na motivy humoristického románu Mrtvým vstup zakázán od Nenada Brixyho, jenž vyšel v roce 1960.

Satira na komiksové seriály s Lubomírem Lipským v hlavní roli

Lipského poetika ve spolupráci se scénářem Miloše Macourka stvořila satiru na komiksové seriály, v níž exceluje Lubomír Lipský.

Ten se jako středoškolský učitel Georg Camel zaplete do souboje dvou gangsterských part soupeřících o šek na milion dolarů.

Sekunduje mu Jiřina Bohdalová jako redaktorka Sabrina, Iva Janžurová v roli Kate Draxlové, šéfky bandy z Michaga nebo Marie Rosůlková jako Harringtonová. Peggy si zahrála Stela Zázvorková.  Obsazení tedy má snímek opravdu hvězdné.

Kyselina mravenčí jako jedna z ingrediencí. V reálu se bez ní rozhodně  obejdete

A jaký je vlastně recept na legendární hu hu koktejl? Z hlediska ingrediencí jde o jeden decilitr rumu a jeden decilitr žloutků, kvasnice, mentol a kyselinu mravenčí.

Všechny tyto složky se pak dají do šejkru a obsah se protřepe. Neměl by se ale udělat vzduchový polštář. Servírování je už na vás a stejně tak podávání.

Samozřejmě se jedná o smyšlený recept slouží jen pro pobavení.

Některé české bary však nabízejí nebo v minulosti nabízely vlastní huhu koktejl. Samozřejmě vám do něj kyselinu mravenčí ani žloutek nenalijí.

Někdy se jedná o směs vanilkové zmrzliny, máty, karamelu, zeleného čaje Matcha a mléka.

Po internetu ale kolují i varianty s meruňkovicí, čerstvou pomerančovou šťávou, citronovou šťávou a ananasovým sirupem. V dalších receptech se objevuje jako ingredience barmany oblíbená grenadina.

Pravý huhu koktejl z filmu si ale určitě namíchat nezkoušejte. Už jen kvůli tomu, jak dopadly filmové postavy po jeho vypití, vám může být jasné, že tato kombinace vám nic hezkého v těle nezpůsobí.

Raději si dejte nějakou osvědčenou klasiku ve formě mojita či cuba libre.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články