My všichni školou povinní: Nezbedný Jirka Oliva už dávno není malým kloučkem. Takto vypadá 36 let poté

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jirka oliva my vsichni skolou povinni
jirka oliva my vsichni skolou povinni

Kdo by si nepamatoval roztomilého zrzavého nezbedníka Jirku ze seriálu My všichni školou povinní. V polovině osmdesátých let měl jeho představitel Milan Šimáček slibně rozjetou hereckou kariéru. Kam se ale poděl a co dnes dělá?

Milan Šimáček se narodil v roce 1973 v Praze. Hereckou kariéru začal už jako školák. Poprvé se před kamerou objevil v televizním zpracování Nerudových Povídek malostranských.

Role malých uličníků mu naprosto seděly

Ještě v témže roce začal natáčet seriál My všichni školou povinní. Zahrál si zde nezbedníka Jirku Olivu, který byl sice věkově mladší než jeho představitel, ale filmařům to nevadilo.

Aby působil ještě roztomileji, před každým natáčením mu maskéři vytvářeli kudrnatý účes. Rodiče mu hráli Jiří Bartoška s Janou Šulcovou.

Následovala další významná role a opět po boku hvězdných jmen. V seriálu pro děti Chobotnice z II. patra vytvořil ústřední sourozeneckou dvojici spolu s Žanetou Fuchsovou. Rodiče jim tentokrát hráli Pavel Zedníček a Dagmar Havlová.

Zdroj: Profimedia

Dobrodružství se dvěma malými chobotničkami, které si děti vymodelovaly ze zvláštní mořského hmoty, bylo jeho posledním významným počinem.

Za hereckou kariérou udělal brzo tlustou čáru

Poté už Milana Šimáčka čekaly jen menší role v seriálech Bakaláři nebo Dobrodružství kriminalistiky.

Pro nedostatek talentu nebyl přijat na konzervatoř. Zvolil tak naprosto jiný obor a vyučil se automechanikem. Za svou hereckou kariérou tak udělal tlustou čáru ještě v dětství.

Jirku Olivu v něm poznáte i dnes, protože se moc nezměnil. K herectví se už nevrátil a nevěnuje se ani oboru, který vystudoval.

Několik let vedl spolu se svou maminkou obchod s potravinami. Dnes pracuje jako IT technik a spravuje počítačové sítě soukromé firmy. Je ženatý a má čtyři děti.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články