Honza málem králem: Na korunu nedosáhl, stal se vzorným otcem. Fanoušci mu přesto jednu věc nedokážou odpustit

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
honza malem kralem
honza malem kralem

Jiří Korn loni oslavil v O2 areně své sedmdesáté narozeniny, pokud byste ale čekali, že bude působit na svůj věk, mýlíte se. Stále energický muž i nadále zpívá, stepuje, žije aktivním životem a své fanoušky zahrnuje pozitivní náladou.

Narodil se roku 1949. Svou hudební kariéru začal v kapelách, nejprve to byla v šedesátých letech skupina Rebels, později působil také dva roky jako člen skupiny Olympic. Dnes vystupuje především jako sólový zpěvák, ale také s vokálním kvartetem 4TET.

Moderoval, hrál ve filmech, jeho láskou je step a kulečník

Jiří Korn je talentovaný snad téměř na vše, na co si vzpomenete. Kromě toho, že hraje na baskytaru, skládá písně a zpívá, jeho oblíbenou zábavou je také tanec, konkrétně step. Tomu se věnuje i dnes ve svém věku.

Kromě toho si ale také zpěvák zahrál několik rolí v muzikálech, ale i televizních filmech, mezi které patří například role Honzy v pohádce Honza málem králem. Hrál také v seriálu Letiště, ve filmu Anděl s ďáblem v těle nebo v druhém dílu Bobule.

Zdroj: Profimedia

O Kornovi je známé také to, že mezi jeho záliby patří kulečník. Sám se podle svých slov nepovažuje za nějakého přeborníka, ovšem oficiálně ho hraje na celostátní úrovni.

Fanoušci mu dlouho nedokázali odpustit druhý rozvod. Jako otec je ale prý skvělý

Jiří Korn měl kolem sebe vždy krásné ženy. S první manželkou neměl žádné děti, když se ale rozváděl s Kateřinou Kornovou, své fanoušky zklamal. Tato žena mu totiž přivedla na svět syna a dceru.

I po rozvodu se ale Korn podle všeho o děti vzorně staral. A to především o chlapce Filipa, který se narodil s těžkou mozkovou obrnou a autismem.

Podle jeho exmanželky se vždy na všem dohodli, a i když už nebyli svoji, on byl jí i dětem stále nablízku.

V současné době žije Korn se svojí třetí manželkou, o téměř třicet let mladší Renatou Cieslerovou. S tou se údajně potkali na golfu, který je jejich společným koníčkem dodnes.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články