Vrah z Černé punčochy: Operní pěvec škrtil takovou silou, že se ho i herečky na place bály

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vrah cerna puncocha
vrah cerna puncocha

Roli psychopatického vraha ve filmu Černá punčocha ztvárnil s chladnou dokonalostí. Málokdo však ví, že právě kvůli tomu už nikdy žádnou nabídku na natáčení nedostal. Milan Karpíšek zaplatil za vžití se do chladnokrevného zabijáka, jež rdousí ženy černou punčochou, koncem kariéry.

Když režisér Otakar Fuka hledal představitele hlavní role do svého kriminálního filmu Černá punčocha, ještě netušil, že tomu, kdo ji získá, to navždy uzavře dveře před dalšími hereckými příležitostmi.

Psychopata zahrál s takovou vervou, že už ho nikdo do filmu neobsadil

Přitom Milan Karpíšek byl štěstím bez sebe, když roli dostal. Do té doby se živil jako operetní herec.

Psychopatického devianta, která se skrývá za maskou hodného manžela ve středním věku zahrál tak dobře, že se ho bály i herečky na place. Jedna z nich se dokonce dala slyšet, že ji opravdu nerdousil na kameru jen na oko.

Dámského krejčího, jenž ve skutečnosti ženami pohrdá a škrtí je černou punčochou v parku, hrál s takovou vervou, že jej pak ostatní filmaři už nechtěli obsadit do svých děl. Prý by diváci hned tušili, kdo je vrah, a tak si Karpíšek už v žádné kriminálce nezahrál. Odlehčené postavy také neměl příležitost hrát.

Aspoň divadelní prkna se mu nevzdálila, a on tak mohl dále hrát a zpívat. Občas si ho ale někdo dobíral právě kvůli roli v Černé punčoše.

Paradoxní je, že Karpíšek se k roli nedostal jako první. Josef Kubíček ji odmítl právě proto, že už takovou zápornou postavu nechtěl hrát.

Tak trochu se bál, že si jej režiséři zaškatulkují jako vraha a nebudou mu nabízet další role. A právě to se Karpíškovi stalo.

Mohli jsme ho vidět i ve Formanově Amadeovi

I tak si tento muž, jenž zemřel v roce 2002, užil pěknou kariéru, aspoň co se zpívání týče. Ostatně právě to vystudoval. Objevil se tak například v oceňovaném filmu Amadeus Miloše Formana nebo ve zfilmované Prodané nevěstě.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články