Steven Seagal se v Japonsku nezamiloval jen do bojových umění. Výsledkem je jeho krásná dcera, která své geny nezapře

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
steven seagal
steven seagal

Než se ze Stevena Seagala stal známý akční hrdina, strávil patnáct let v Japonsku, kde se učil bojová umění, ale kde také založil svou první rodinu. Dcera Ayako mu sice není moc podobná, ale před kamerou jí to také jde velmi dobře.

Hrdina filmů Nico, víc než zákon nebo Těžko ho zabít se narodil v Michiganu, ale jako dítě ho velmi zaujala bojová umění. Začal se jim věnovat, nejprve propadl karate a později aikidu.

V Japonsku se zamiloval nejen do bojových umění

Učil se také od samotných mistrů bojových umění v Japonsku a získal černý pás. V zemi vycházejícího slunce strávil patnáct let a založil zde rodinu s učitelkou bojových umění Miyako. Společně se jim narodil syn Kentaro Seagal a dcera Ayako Fujitani.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Po patnácti letech v Japonsku a rozvodu s první manželkou se vrátil do Los Angeles, založil si školu bojových umění, a díky známostem v oblasti filmu si ho všiml majitel herecké agentury, který si ho hned představil jako akčního hrdinu.

Není se co divit, když měří 193 centimetrů a bojová umění má v malíčku. V prvním filmu Nico na sebe významně upozornil a zrodila se nová filmová hvězda.

Talentovaná dcera nechtěla protekci

Dcera Ayako mezitím vyrůstala s maminkou v japonské Osace a už od dětství byla filmovou nadšenkyní. Milovala hlavně horory a různé sci-fi se zombies. V pubertě také popustila uzdu své fantazii a psala povídky. Jejím prvním povoláním bylo hodnocení filmů.

Rozhodla se, že půjde v tatínkových šlépějích a bude z ní herečka. Nechtěla se ale proslavit jako dcera známého akčního hrdiny.

Ve třinácti letech dostala svou první roli ve filmu Gamera bez jakékoli pomoci svého otce, režisér filmu vůbec netušil, čí je Ayako dcerou. Po této zkušenosti se do herectví ještě více zamilovala a otevřely se jí dveře dál.

Je z ní tvůrčí herečka

Ona ale nezahálela, a poté co se přestěhovala do Los Angeles, napsala i svou první novelu, která byla i zfilmována a Ayako si zahrála jednu z hlavních rolí. Ačkoliv se film nestal trhákem, na mezinárodním festivalu v Tokiu sklidil úspěch.

Kromě herectví a tvůrčího psaní se Ayako realizovala také jako režisérka krátký filmů a dokumentů. Dost často totiž pendlovala mezi dvěma naprosto odlišnými světy v Tokiu a Los Angeles.

Ayako letos oslavila čtyřicáté narozeniny a od roku 2016 už si užívá i rodinný život. Provdala se totiž za spisovatele a producenta Javiera Gullóna. Dnes spolu vychovávají dvě děti a z akčního hrdiny Seagala udělali dědečka.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články