Představitel Elliota z kultovního E. T. – Mimozemšťana se přesunul do televizních kriminálek. Sám však skončil za mřížemi

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ET 1
ET 1

V kultovním filmu Stevena Spielberga si zahrál nevinného klučíka, v reálném světě ale skončil za mřížemi. Henry Thomas, jenž se proslavil rolí malého Elliota ve snímku E. T. – Mimozemšťan, se herectvím živí dodnes. Ani jemu se ale nevyhnuly přešlapy. Na podzim minulého roku byl třeba zatčen za řízení pod vlivem omamných látek.

Thomas se narodil v San Antoniu v Texasu v roce 1971. Když mu bylo pouhých osm let, dostal svou první filmovou roli. Tím byl Harry v historickém dramatu Raggedy Man. A právě režisér tohoto snímku Jack Fisk ho doporučil jako Elliota do E. T. – Mimozemšťana.

„Chlapče, ta práce je tvoje,“ řekl dojatý Spielberg

Malý herec ale nebyl první volbou vedoucího obsazení. Thomas dostal šanci díky tomu, že chlapec vybraný před ním se choval panovačně a lidé kolem filmu začali cítit, že to zkrátka není ono.

A tak na konkurz dorazil Thomas oblečený jako Indiana Jones, který Spielberga dostal svou upřímnou improvizací.

Thomas později prozradil, že se do charakteru vcítil také díky tomu, že si vzpomněl na svého zemřelého psa, což mu pomohlo začít plakat. „Chlapče, ta práce je tvoje,“ řekl mu dojatý režisér.

Poté, co se tedy v roce 1982 proslavil rolí osamělého desetiletého Elliota v v E. T. – Mimozemšťanovi, se vrátil do svého rodného města v Texasu a zaměřil se studium.

Zahrál si v mnoha krimi seriálech

Občas si ale odskočil k filmu. Mohli jsme ho v osmdesátých letech vidět například ve snímcích Cloak & Dagger a Valmont. V roce 1994 si zahrál v oscarové Legendě o vášni a po roce 2000 se mihl ve filmech Gangy New Yorku, kde zářil Leonardio diCaprio, nebo romanci Milý Johne s Channingem Tatumem a Amandou Seyfried v hlavní roli.

Známý je i ze seriálů Kriminálka Las Vegas, Mentalista, Zákon a pořádek, Beze stopy a FBI: Most Wanted. Působí i jako hudebník. Třikrát se oženil a má tři děti.

Našli ho v bezvědomí na křižovatce

Minulý podzim však médii proletěla zpráva o tom, že osmačtyřicetiletý herec sedl za volant ve stavu, v němž by se měl spíše nechat odvést, než hazardovat se životem a dopravit se někam svépomocí.

Policie ve městě Tualatin státu Oregon obdržela telefonát od motorkáře, který nahlásil stojící auto uprostřed křižovatky. Když dorazila na místo, naskytl se jí pohled na Thomase v bezvědomí.

Za roli v hororovém hitu dostal cenu Saturn

Poté, co ho strážci zákona probrali, jej odvezli do vězení ve Washington County kvůli podezření na řízení pod vlivem alkoholu. Jejich obavy se potvrdily. Ukázalo se dokonce, že množství alkoholu v Thomasově systému způsobilo otravu.

Herec za toto provinění vstoupil do ročního nápravného programu, aby se toto jeho chování už neopakovalo. Také mu bylo nařízeno v autě vozit alkohol tester.

Dnes by možná ani skalní fanoušci E. T. – Mimozemšťana na ulici nepoznali. Poslední položkou Thomasově filmografii je role v hororovém hitu The Haunting Of Hill House. Dostal za ni v roce 2019 od americké organizace Akademií sci-fi, fantasy a hororových filmů cenu Saturn za nejlepšího herce.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články