Youtuber vyskočil z letadla těsně před nárazem. Byla to nehoda nebo marketingový tah? Děsivý seskok zachytil na video

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz skok
Zdroj: PhotoRK / Shutterstock

Server Daily Mail přinesl zprávu o olympijském snowboardistovi Trevoru Jacobovi, který je vyšetřován za úmyslné zřícení letadla. Video na YouTube ukazuje, jak uniká s padákem na zádech z letadla, které poté narazí do kopců.

Touha po adrenalinu

Trevor Jacob, rodák z Kalifornie, potřebuje ke svému životu adrenalin a pozornost. V roce 2014 soutěžil v osmifinále mužského snowboardcrossu na Zimních olympijských hrách v Soči v Rusku. Sport mu ale nestačil, a tak si založil YouTube kanál.

Na něm najdete motivační proslovy, ale hlavně videa zachycující Jacobovy extrémní kousky na skateboardu nebo při skákání padákem. Skákání na snowboardu přes jedoucí vlak, seskok z helikoptéry do oceánu, kde nechybí dvě mladé dívky, to jsou jen ukázky jeho tvorby.

Pád letadla

Zřejmě největší kousek však vydal na Štědrý den minulého roku. Na svůj YouTube kanál přidal video s názvem „I Crashed My Plane“. Jacobovým plánem bylo odcestovat do Mammoth Lakes v Kalifornii, aby zde rozsypal popel svého zesnulého přítele, dobrodruha Johnnyho Strange, který zemřel při BASE jumpingu v roce 2015.

Na letadle bylo rozmístěno několik kamer pro co nejefektnější záběry. Podle Jacobova tvrzení mělo letadlo problém s motorem, a jelikož nenašel místo vhodné k přistání, rozhodl se vyskočit padákem.

Po dopadu na zem se vydal k vraku letadla a jeho fotografii později použil k propagaci videa. Poté se toulal divočinou, dokud nenarazil na farmáře a nepožádal ho o pomoc.

Podezření z podvodu

Jenže mezi sledujícími se ozývají hlasy, že ve skutečnosti nechal dobrodruh letadlo zřítit schválně. Jeho motivem má být touha po internetové slávě. A 13 minutový záznam s více než miliónem zhlédnutí je slušný výsledek.

Podezření podporuje i výběr letadla. Ceny letadla Taylorcraft se mohou v závislosti na stavu pohybovat v rozmezí zhruba 5000 až 20 000 dolarů. Jacobův kus navíc vypadal, že je ve špatném stavu, mj. byla na přístrojové desce vidět lepicí páska.

Zdroje z letiště Lompoc, kde si Jacob letadlo koupil, uvedly, že Jacob zřejmě nikdy neměl v úmyslu absolvovat celou cestu do Mammoth Lakes. Letoun už byl v havarijním stavu a potřeboval údržbu.

Podivné okolnosti

“Všechno je to velmi podezřelé,” řekl Robert “Kapitán Bob” Perry, letecký instruktor sídlící na nedalekém letišti Santa Ynez, webu Santa Barbara Independent. Perry vysvětlil, že letadlo Taylorcraft, jakým letěl Jacob, by normálně potřebovalo před cestou zkontrolovat a opravit mechanikem s certifikací FAA, což Jacob není.

Web Businessinsider přináší názor Trenta Palmera. Ten poznamenal, že Jacob zřejmě odjistil dveře dříve, než měl selhat motor. Jacob prý ani nehledal místo k přistání.

Palmer, který je profesionálním pilotem dronu, prozkoumal letecké záběry této oblasti a identifikoval blízké místo, kde by měl Jacob velkou pravděpodobnost úspěšného přistání.

Federální vyšetřování

Spekulace kolem incidentu dosáhly vrcholu, když Federální úřad pro letectví a Národní rada pro bezpečnost dopravy zahájily vyšetřování Jacobových činů, uvedl server Santa Barbara Independent. Koneckonců lidé jsou schopni udělat pro slávu cokoliv.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Independent.com, Businessinsider.co.za
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články