Slavný Bubba z Forresta Gumpa toužil po sportovní kariéře. Skončil v úplně jiném odvětví

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Forrest Gump Bubba
Forrest Gump Bubba

Proslavil se především rolí černocha Bubby ve filmu Forrest Gump. Celým jménem Benjamin Bafford Blue se s Forestem setkal při náboru do armády. Co ale dělal tento herec jako mladý a jak žije dnes?

Ačkoli role Bubby je pro většinu z nás nezapomenutelná, rozhodně to není jediný herecký výkon, který Mykelti Williamson ve svém životě předvedl. Původně ale vlastně ani nechtěl být hercem.

Jako mladý se zajímal o sport

Mykelti Williamson se narodil 4. dubna roku 1960. Když mu bylo patnáct, se svou rodinou se přestěhoval do Los Angeles. Už jako malý se hodně zajímal o sporty a toužil se jednou v tomto ohledu proslavit.

Nejvíce ho lákal fotbal, který hrával se svým otcem a později místními dorosteneckými týmy. Lákala ho ale také atletika. Přestože byl v tomto ohledu velmi nadaným jedincem, nakonec skončil v divadle, kde objevil svou životní lásku – herectví. Začal hrát v sedmdesátých letech.

Vystřídal nespočet rolí

V televizi se poprvé objevil Williamson v 70. letech. Stal se hercem v mnoha seriálech. Příkladem jsou snímky Cover Up, The Bay City Blues nebo The Bronx Zoo.

Zdroj: Pinterest

Jeho první významnou rolí bylo spojení jeho lásky ke sportu a k herectví. Zahrál si totiž jako zloděj, ale zároveň hráč amerického fotbalu Bird.

Poté přišla role, která mu změnila život, a to již zmíněný Bubba z Forresta Gumpa.

Mykelti Williamson si dále zahrál například ve filmech Zachraňte Willyho!, Nelítostný souboj, Pravda a lež, Mutant 2, Dvanáct rozhněvaných mužů a v mnoha dalších.

Dvakrát rozvedený, v současné době spokojený

V osobním životě nepotkalo v předchozích letech Mykeltiho tolik štěstí jako v tom hereckém. Byl dvakrát ženatý, oba vztahy ale skončily rozvodem. V současné době žije se svou třetí ženou Sondrou Spriggs.

V roce 2016 přiznal Williamson, že se chystá svou hereckou kariéru ukončit a začal pomáhat jednomu ze svých přátel na televizní show. Podle jeho slov se jeho největším koníčkem stalo pomáhat lidem, kteří to potřebují.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články