Komerční sděleníSportZe života

Jaká bezdrátová sluchátka na trénink?

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Bezdratova sluchatka trenink
Zdroj: Shutterstock

Oblíbená hudba, audiokniha nebo podcast mohou motivovat k akci a zpříjemnit běh. V běžných sluchátkách se kabel zamotá, zadrhne, odpojí se od telefonu a někdy vás donutí zastavit aktivitu, jako to dělají sportovní sluchátka jako je Freelance Pro. Sluchátka pro trénink musí být bezdrátová a musí zajistit stabilní spojení s telefonem. Měly by být také pohodlné, dobře padat na uši a odolné vůči vlhkosti a potu.

Sluchátka na trénink

Při nákupu sluchátek na trénink je třeba věnovat pozornost několika prvkům, které vám umožní vychutnat si pohodlí a dobrý zvuk při běhu:

  1. Typ provedení – je nejdůležitější vlastností sportovních sluchátek. Vybírat můžete ze široké škály konstrukcí sluchátek: sluchátka do uší, sluchátka do uší, sportovní sluchátka přes uši i ve formě čelenky nebo i se slunečními brýlemi. Vyberte si ten, který pro vás bude nejpraktičtější. Rádi běháte na rotopedu? Sluchátka do uší budou fungovat nejlépe, protože tlumí zvuky v tělocvičně. Preferujete zimní procházky? Pro ochranu čela před chladem zvolte čelenku se sluchátky.
  2. Baterie a pracovní doba – čím větší kapacita baterie, tím déle budou Freelace Pro používána bez dobíjení. Obvykle je provozní doba při poslechu hudby asi 2-6 hodin, i když existují i modely, které vydrží pracovat až 15 hodin nepřetržitě. Pamatujte, že výdrž baterie závisí také na hlasitosti, při které hudbu přehráváte.
  3. Verze Bluetooth – nejčastěji se jedná o Bluetooth verze 4.0 až 5.0. Pro připojení sluchátek k telefonu stačí verze 4.0. Bluetooth ve verzi 5.0 však umožňuje lépe šetřit energii a poskytuje nejstabilnější připojení.
  4. Dosah připojení – nejběžnější dosah je 10m, což je dostačující pro venkovní cvičení, zvláště když máte telefon stále u sebe.
  5. Voděodolnost – velmi důležitá nejen pro osoby provozující outdoorové sporty, ale i pro osoby intenzivně se potící. Při nákupu dbejte na třídu voděodolnosti. Čím vyšší třída, tím lepší ochrana proti vlhkosti. Třída IPX4 a vyšší zajistí naprostou odolnost proti dešti a potu.
  6. Redukce hluku – užitečná funkce pro cvičence na běžícím pásu. Umožní vám ztlumit konverzace a zvuky tělocvičného nářadí a soustředit se na osobní trénink. Tlumení také umožní tišší poslech hudby, což dále pomůže chránit váš sluch.
  7. Dynamika – neboli hlasitost v decibelech. Čím vyšší je jeho hodnota, tím mohou sluchátka hrát hlasitěji bez nutnosti zvyšovat hlasitost na telefonu. Získáte tak širší rozsah hlasitosti.
  8. Frekvence – Lidské ucho slyší na frekvencích mezi 20 a 20 000 Hz. Sluchátka by měla mít přibližně tuto frekvenci, aby byla zajištěna dostatečná hloubka zvuku.
  9. Impedance – vyjádřená v ohmech, její minimální hodnota by měla být 16 Ohm. Nižší hodnota tohoto parametru může vést k výraznému zkreslení zvuku.

Sluchátka s popruhem

Nejběžnější jsou sluchátka do uší (méně často do uší), která jsou spojena kabelem a pevným páskem na krk. Samotný kabel je krátký, takže se při tréninku nehýbe ani nepřekáží. Na kabelu takových sluchátek je i dálkové ovládání.
Výhody sluchátek s páskem:

  • Mají ovládání hlasitosti a možnost pauzy a přetáčení skladeb.
  • Umožňují vám přijímat hovory.
  • Čelenkový pásek pro lepší stabilitu.
  • Některé z nich mají další ušní háčky, které dodatečně stabilizují sluchátka.
  • Většina z nich má magnety, díky kterým můžete sluchátka při přepravě a skladování vzájemně propojit.

Čelenka se sluchátky

Sportovní čelenka se sluchátky spojuje funkčnost hřejivé čelenky s možností poslechu hudby. Bude se hodit lidem, kteří mají rádi pohyb, a to i v chladných a větrných dnech. Čelenka s bluetooth vám pomůže kontrolovat vlasy a pot kapající do očí.

Výhody čelenky se sluchátky:

  • Čelenka podepírá vlasy, aby se nelepily na obličej a nepadaly do očí.
  • Chrání čelo a uši před chladem.
  • Freelace Pro mají ovládání hlasitosti a možnost přetáčení a pozastavení skladeb.
  • Po sejmutí sluchátek lze čelenku umýt jako obvykle.
  • Pásky jsou k dispozici v různých barvách a šířkách.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články