Jak najít tu správnou práci? Perfektní životopis je základ

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
prace
Zdroj: 123RF.COM

Nejste spokojeni v práci? Dostali jste z nenadání výpověď? Možná jste delší dobu nezaměstnaní? Nebo jen hledáte něco lepšího. Pokud máte zaměstnání, která vás nenaplňuje, není přeci důvod v něm setrvávat.

Kde a jak hledat?

Tou nejlepší a nejrychlejší cestou, jak najít práci, je skrze své známé, kamarády nebo rodinu. Ptejte se kolem sebe, volejte a zajímejte se. Většinou ty nejlepší nabídky přicházejí od našich blízkých. Pokud se vám tady nepoštěstilo – nevadí. Je tu dalších desítek možností. Jednou z nich je internet a velké množství různých portálů s nabídkami práce. Pokud nechcete surfovat hodiny po internetu a hledat tu nejvhodnější práci pro vás stačí se pouze zaregistrovat na jakékoliv portály s nabídkami práce a dostávat tak upozornění každý den do svých emailů. Zaškrtněte, které nabídky vás zajímají nejvíce a můžete tak v klidu z pohodlí domova kontrolovat svůj email.

Jinou možnou variantou jsou inzeráty v novinách nebo na veřejných místech – v knihovnách, muzeích či kulturních domech.

Buďte aktivní

Pro ty odvážnější doporučujeme akci. Pokud stojíte o práci přímo na nějakém určitém místě, neváhejte, vezměte s sebou životopis a běžte se o místo ucházet. I v případě, že nikoho nehledají. Velmi důležitý je první dojem. Usmívejte se, snažte se působit pozitivně a odložte trému a stres. Při představování podejte pevný stisk ruky, což zajisté hned zvedne vaše akcie.

Perfektní životopis

Toto je ta nejdůležitější část vůbec. Při čtení vašeho životopisu každý personalista průměrně stráví asi čtyřicet sekund – málo času někoho zaujmou, nemyslíte? Musíte se odlišit od většiny. Zapomeňte na klasický životopis, bez barev a inovací. Musíte jít s dobou. Dnešní životopisy se posuzují i po designové stránce. Nemluvě o tom, pokud se hlásíte na místo nějaké kreativní společnosti – pak je to povinnost. Pro klasický životopis stačí jen pár drobných úprav, které udělají velké změny.

  • Piště pouze strukturovaný a jednoduchý životopis
  • Slaďte jej barevně
  • Nezapomeňte na vaši fotku – profesionální, lehce upravenou, nejlépe s bílým pozadím
  • Nevypisujte všechny své školy – pouze nejvyšší dosažené vzdělání
  • Nelžete v životopise, ale nebojte se pochlubit svými úspěchy
  • Pokud jste student, pak uvádějte i brigády, vše se počítá
  • Vypište své koníčky a zájmy, nikdy nevíte, kdo si váš životopis přečte
  • Připojte i motivační dopis, ten ukáže fakt, že máte o práci opravdu velký zájem

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články