Komerční sděleníZe života

4 vitamíny + 1 minerál, jež prospívají psychickému i fyzickému zdraví mužů

od Nikola Jaroschová
1 minuta čtení
Zdravi pro muze
Zdroj: Herbalife

Muži se průměrně dožívají téměř o 5 let méně než ženy. Jsou méně disciplinovaní a častěji zanedbávají zdravou výživu i pohyb. Pánové, kteří se snaží upevnit své zdraví a zlepšit si kondici, by neměli zapomínat na doplnění správných vitamínů a minerálů.

Základem výborné fyzické i duševní kondice nejen u mužů je zdravý a vyvážený jídelníček, který organismu zajistí přísun bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálů a dalších látek nezbytných pro jeho zdravé fungování. U mužů hrají významnou roli zejména vitamíny A, C, B2 a B5 a z minerálů pak hořčík.

Vitamíny A a C posílí imunitu a zlepší plodnost

Nejčastěji se v souvislosti se silným imunitním systémem hovoří o vitamínu C. Přitom vitamín A je neméně důležitý. Kromě toho, že ovlivňuje zdraví a funkci očí, podporuje růst a pevnost kostí a podílí se také na krvetvorbě. U mužů má áčko navíc prospěšný vliv na kvalitu spermií a plodnost.

Vitamíny B2 a B5 zrychlí metabolismus

Vitamín B2, známý také jako riboflavin, podporuje zdravé vstřebávání sacharidů a tuků. Jako bonus lze brát pozitivní vliv na kvalitu a vzhled kůže a vlasů. Vitamín B5 neboli kyselina pantotenová rovněž urychluje metabolismus, a navíc zlepšuje duševní výkon.

Hořčík chrání před stresem

O hořčíku se ví, že jeho nedostatek vyvolává svalové křeče a únavu. Zároveň se jedná o minerál, který nejen mužům pomáhá zvládat běžné stresové situace v práci i osobním životě. Dostatek hořčíku v těle podporuje relaxaci, produkci energie a udržuje zdravé srdce a cévy.

S věkem roste spotřeba vitamínů i minerálů

Přirozená tvorba některých látek s přibývajícím věkem klesá. Proto by pánové měli přísun vitamínů a minerálů podpořit vhodnými doplňky stravy. Formula 2 Multivitamín pro muže od Herbalife Nutrition obsahuje dokonce 24 klíčových živin – včetně vitamínů A, C, B2 a B5 a hořčíku. K zakoupení je v rámci distributorské síti Herbalife Nutrition.

Zdroj: redakce


Související články