Adoptivní dcera poručíka Columba není tajemná jako jeho žena. Po nevlastním otci převzala detektivní schopnosti

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
columbo
columbo

Proslavil se jako neodbytný poručík Colombo. Peter Falk sice zemřel v roce 2011 a konec jeho života nepatřil k nejveselejším, ale jeho nejslavnější role žije dál. A jeho nevlastní dcera se věnuje tomu, co jejího otce dostalo na výsluní.

Život Petera Falka byl poměrně bohatý, a to nejen na herecké příležitosti, ale i na osobní život.

V mládí kvůli nádoru přišel o oko a celý svět ho poznal až díky poručíku Colombovi. V tu dobu za sebou měl ale herec dvě nominace na Oscara.

Na rozdíl od mnoha herců, jemu nikdy nevadilo, že si jej všichni pamatují jako mazaného detektiva. Svou životní roli miloval.

Stále méně času na rodinu

Co se žen týče, byl Falk vždycky plachý a dlouho trvalo, než se zamiloval. Poprvé se oženil v roce 1960, když už se naplno věnoval hraní.

Jeho partnerkou se stala spolužačka ze střední školy Alyce Mayo. Společně adoptovali dvě dcery – Katherine a Jacqueline.

V té době byl už herec poměrně známý. Od roku 1968, kdy začal natáčet úspěšný seriál, jeho hvězda stoupala vzhůru.

Herec měl na svou rodinu stále méně času, což se jeho manželce přestalo líbit. Narůstající domácí spory vyvrcholily v roce 1976 rozvodem.

Avšak dlouho sám nezůstal a už o rok později si vzal herečku Sheru Danese, se kterou se potkal na natáčení filmu Colombo: Smrt ve sklence.

Několik let se s ním nevídala

Peteru Falkovi zřejmě vůbec nevadilo, že jeho druhá žena je o dvacet dva let mladší. Na svou ženu byl náležitě pyšný a zaneprázdněný herec vůbec neřešil, že manželství zůstalo bezdětné.

Říkal o manželce, že je to ta nejbáječnější žena, kterou potkal, navíc podle něj spíše vypadala jako jeho vnučka.

Kdo ale nebyl z druhé ženy vůbec nadšený, byla jeho dcera Catherine. Té otcova sláva jako slavného poručíka velmi imponovala a nechala se jím inspirovat.

Nejde v jeho hereckých stopách, ale pracuje jako soukromý detektiv. Kvůli hádkám s macechou se ale Catherine s otcem několik let nevídala.

Podle slov Shery se o něj začala zajímat až v době, když zjistila, že je vážně nemocný. Prý jí šlo jen o dědictví.

Chtěla ho do své péče

Peter Falk se naposledy objevil ve filmu, když mu bylo osmdesát dva let v komedii American Cowslip. V tu dobu se už u něj začala projevovat stařecká demence a po tomto snímku s herectvím nadobro skončil.

Zdroj: Profimedia

V roce 2008 svět obletěly fotografie, jak herec zmateně pobíhá po ulicích. Spekulovala se o tom, že trpí Alzheimerovou chorobou, což jeho dcera následně i potvrdila veřejně.

V roce 2009 požádala Catherine soud, aby byl její otec svěřen do její péče. Neshody mezi ní a Sherou vrcholily. Shera podle ní bránila, aby se k otcovi mohla dostat.

Catherine tvrdila, že stav jejího otce je velmi špatný. Často nepoznával své blízké, věci či známá místa a nedovedl se sám umýt a obléknout. Chtěla, aby soud zbavil Falka svéprávnosti. Bála se, aby z něj někdo nechtěl vylákat majetek.

Shera ale tvrdila, že jejímu manželovi se dostává dobré péče a dvacet čtyři hodin se o něj stará tým ošetřovatelů. V tu dobu bylo jasné, že jí s nevlastní dcerou nepojí žádné skvělé vztahy.

Kromě toho Catherine u soudu obvinila Shery, že jejího otce zesměšňuje a prý se rovněž postarala o to, že přerušil veškeré kontakty s blízkými.

Šlo jen o majetek?

Shera vypověděla, že i samotný Falk pokládal svou dceru za někoho, kdo dělá jen potíže a nikdy si prý nebyli blízcí.

To přiznala i Catherine, ale následně dodala, že se později usmířili. Catherine v minulosti otce zažalovala, aby jí platil školné na univerzitě.

Jestli byl Falkův majetek hlavní důvod jeho dcery, aby jí byl svěřen do péče, je otázka. Žádala soud o svěření do jeho péče, ne aby jí soud svěřil jeho majetek.

Soud dal ale obětavé manželce za pravdu a Catherine jej mohla pouze navštěvovat. A to ne u něj doma, ale v domě jeho přátel. Podle soudce ho prý návštěva dcery vždycky jen rozrušila.

Peníze získala manželka

Sváry mezi oběma ženami skončily Falkovou smrtí 23. června 2011. Shera stála po jeho boku věrných třicet tři let, proto jí herec odkázal nemovitost v hodnotě devadesát milionů korun.

Zkrátka nepřišly ani obě jeho dcery, i ony dostaly šestimístnou sumu.

Peter Falk možná tušil, že s Catherine budou problémy i po jeho smrti. Proto opatřil svou závěť klauzulí, ve které se psalo, že komukoliv, kdo by chtěl závěť napadnout, zanikne právo na dědický podíl.

Catherine se raději odmlčela, a přestože musela spolknout hodně hořkou pilulku, více už závěť nerozebírala.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články