Zmrzlá dívka: Její tělo přežilo 6 hodin hibernace. Pro lékaře je i po 40 letech zázrakem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zmrzla divka
Zdroj: Shutterstock

Některá zvířata přežívají zimu tím, že ztuhnou a probudí se až na jaře. Jejich těla jsou uzpůsobena tomu, aby dokázala několik měsíců nepřijímat potravu a překonat extrémní podmínky zimy. Dokáže to i lidské tělo? Možná ano, možná ale tehdy před lety šlo o skutečný zázrak.

Jmenuje se Jean Hilliard. Dnes je to obyčejná žena, která má děti, prošla si rozvodem a žije v malé vesnici. Má oprávněný strach z řízení auta po zamrzlých silnicích. Před lety ji to totiž málem stálo život.

V roce 1980 bylo Jean 19 let. Se svými přáteli se bavila ve městě a pozdě v noci nasedla do svého auta a vyrazila směrem k domovu. Tam ale tu noc nedojela. Měla totiž na zamrzlé silnici nehodu. Nic se jí naštěstí nestalo, vystoupila z auta a vydala se pěšky hledat pomoc.

Těsně před cílem

Jean věděla, že někde v okolí bydlí její blízký přítel. Hledala jeho domov, ale jak později řekla, byla frustrovaná, protože byla obrovská zima a ona zjistila, že je dál, než si myslela. V minus 22 stupních se brodila sněhem celé hodiny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Waguinho (@waguinhosecco)

Nakonec si prý pamatuje jen temnotu a pomalé usínání. Neměla ani tušení, jak blízko je. Byla u cíle, byla dokonce tak blízko, že ji ráno její přítel spatřil z okna. Uprostřed sněhem zasypaného dvorku ležela úplně ztuhlá.

„Myslel jsem si, že je mrtvá. Všude okolo byly vidět stopy plazení a bylo jasné, že bojovala, aby se k domu dostala. Možná, kdybych ten večer neměl ženskou návštěvu, všiml bych si ji dříve,“ vyčítal si později její přítel.

„Nevěděl jsem, co dělat, ale pak jsem si všiml bublinek u jejího nosu. A tak jsme ji s partnerkou naložili do auta a jeli k nejbližšímu doktorovi.“ Podle muže bylo tělo dívky tak ztuhlé, že se nemohlo do menšího auta vejít.

Proto ho dali na zadní sedačku větší dodávky. Když přijeli do nemocnice, lékaři nechápali. Proč nezavolali pomoc? Proč k doktorovi vozí někoho, kdo je očividně mrtvý?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený History Uncovered (@realhistoryuncovered)

Nemístné obavy

Po chvíli zkoumání doktoři přišli na to, že Jean opravdu stále žije. Po postupném zahřívání se jim podařilo získat pulz 12 tepů za minutu. A ačkoli to bylo velmi málo, věděli, že ji musí zachránit.

Trvalo několik hodin, než se z kusu ledu stal opět člověk. Jean Hillard se začala pomalu probouzet. Nejprve si neuvědomovala, co se stalo. Ptala se, proč nespí u sebe doma. Myslela si, že se probírá z obyčejného spánku.

Pak si začala vzpomínat a jako první se vyděsila, co asi řeknou její rodiče na rozbité auto, které zůstalo v příkopu u silnice. To ale opravdu nebyla věc, kterou by právě v tu chvíli měla řešit.

Pro doktory se stala lékařským zázrakem. Její tělo přežilo 6 hodin úplně ztuhlé v hibernačním stavu, aniž by to kdokoli dokázal logicky vysvětlit. Jean později vypověděla, že zkrátka jen spala. Neviděla prý žádné světlo na konci tunelu ani nic podobného.

Po několika hodinách v nemocnici mohla jít domů. Živá a zdravá. Dodnes se nikomu nepovedlo vysvětlit, jak je to možné. Jean Hillard je každopádně dodnes naživu a žije obyčejný život bez jakýchkoli závažných nemocí.

Zdroj: mprnews.org, mysteriesrunsolved.com, allthatsinteresting.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články