Zmizení Tary Calico: Z příběhu za děsivou polaroidovou fotkou vám budou vstávat vlasy hrůzou

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Tara Calico
Zdroj: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

I v reálném světě existují případy, které zkrátka zůstaly po mnoho let nevyřešeny. Jedním z nich je zmizení dívky jménem Tara Calico v osmdesátých letech. Po dívce se ze dne na den slehla zem a jedinou indicií v případu byla polaroidová fotografie.

Psalo se datum dvacátého září roku 1988 a v městečku Belen v Novém Mexiku byl opět krásný slunný den. Tak jako obvykle se tehdy devatenáctiletá Tara Calico vydala na projížďku na kole. Někdy s ní jezdila i její matka, ale protože měla obavy z toho, že je pronásledovaná motoristou, rozhodla se ten den zůstat doma.

Z vyjížďky na kole se nevrátila

O dceru měla strach a nabádala ji, aby si s sebou vzala na obranu pepřový sprej. Dívka však rad nedbala, nasedla na kolo a s walkmanem na uších se vydala na projížďku. Vrátit se měla kolem poledne a jít s přítelem na tenis. Poprosila ještě matku, kdyby do té doby nebyla doma, aby ji jela vyzvednout, protože trasu měla vždy stejnou. Rozloučily se, aniž by tušily, že je to naposledy, co se vidí.

Když se dcera v avizovaný čas nevrátila, jela jí matka naproti, ale na její pravidelné trase po ní nebylo ani památky. Matka věděla, že je to divné, a rozhodla se okamžitě zburcovat místní policii. Ta začala po dívce pátrat a později u cesty našla její walkman s kazetovou páskou.

Kromě walkmana se nic nenašlo

Vyšetřovatelé velmi podrobně pročesávali okolí, ale po dívce ani jejím kole nebylo ani památky. Našlo se ale pár svědků, kteří Taru v osudný den na kole viděli. Údajně byla těsně před polednem viděna na cestě směrem domů a za ní měl jet bílý pick-up.

Dlouhých devět měsíců vyšetřování stálo na mrtvém bodě, protože bez jakýchkoliv dalších informací se policie nemohla posunout dál. Dívka byla stále pohřešovaná a o vozidle, které ji údajně pronásledovalo, bylo málo informací.

Děsivý snímek jako první větší stopa

V červnu roku 1989 ale svitla naděje, že by se pátrání mohlo někam posunout. Na parkovišti u večerky na Floridě totiž žena našla velice divný polaroidový snímek. Když si ho pořádně prohlédla, nestačila se divit a zburcovala policii.

Na snímku totiž byli dívka a chlapec s páskou přes pusu a spoutanýma rukama za zády. Vypadalo to, že dvojice leží v zadní části nějaké dodávky nebo jiného většího auta bílé barvy. Na parkoviště navíc poté přijela bílá dodávka značky Toyota, kterou řídil zhruba třicetiletý muž s knírem.

Ačkoliv policie okamžitě začala po dodávce pátrat a uzavřela okolní silnice, nepodařilo se auto najít. Fotografie byla mezitím podrobena detailnímu rozboru a na základě použitého materiálu bylo jasné, že musela být pořízena v květnu roku 1989.

Pátrání opět zůstalo ve slepé uličce

Snímek byl medializován a na základě odvysílání v televizi se ozvala Tařina matka s podezřením, že je na fotografii její zmizelá dcera. Poznala ji hlavně podle jizvy na noze. Ozvali se také rodiče devítiletého Michaela Henleyho, který zmizel v Novém Mexiku v květnu roku 1988, protože jim chlapec z fotografie jejich syna velmi připomínal.

Tělo chlapce se ale o rok později našlo několik kilometrů od kempu, kde zmizel, což bylo dost daleko od místa, kde zmizela Tara. Případ se však stále neposouval. Polaroidový snímek zkoumaly řady odborníků a například podle Scotland Yardu byla na fotografii opravdu Tara. Jiné instituce to ale vyvrátily.

Zmizení je záhadou dodnes

Objevily se ještě další dva snímky, na kterých mohla být Tara, ale opět chyběly přímé důkazy. První se nalezl nedaleko staveniště a byl velmi rozmazaný. I přesto však šlo poznat, že se jedná o dívku s roubíkem v puse ležící na modré tkanině podobné té ze snímku nalezeného na Floridě. Na druhém byla dívka opět s roubíkem a svázanýma rukama držena ve vlaku neznámým mužem.

V roce 2009 však přišel šerif Rene Rivera z Valencia County s tvrzením, že ví, co se tehdy stalo. Podle něj dva teenageři, jejichž identitu znal, způsobili v osudný den nehodu s větším autem, při které byla Tara zraněna. Zpanikařili, Taru zabili a její tělo zakopali. Bez těla jim to však nemohl dokázat, a tak případ zůstal i nadále nevyřešen.

Zdroj: mysteriousrunsolved.com, en.wikipedia.org, extrastory.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články