Zmizení Kočičí ženy: Je dodnes nevyřešenou záhadou. Z okolností případu až mrazí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zmizeni kocici zeny
Zdroj: Profimedia

Slyšeli jste někdy o záhadném zmizení seniorů v Kanadě? Na konci devadesátých let policie pátrala po několika seniorech a dodnes neví, co přesně se jim stalo. Nejznámější je případ Joan Lawrence alias Kočičí ženy.

V roce 1998 v kanadském státě Ontario záhadně zmizela seniorka Joan Lawrence. Sedmasedmdesátiletá dáma žila osaměle pouze se svými kočkami a přezdívalo se jí Kočičí žena.

Obyčejná a ničím nevýznamná žena

Narodila se v roce 1921 v Ottawě. Už když jí bylo pouhých devatenáct let, začala pracovat jako novinářka na volné noze pro periodika Toronto Star a Ottawa Citizen.

Pokoušela se také vydat svou vlastní knihu, ale její snaha nedopadla dobře, a navíc přišla o práci. Nežila sama celý život, šest let byla provdaná za poručíka armády Burtona Gambla.

Po rozvodu se starala o své rodiče v Torontu a po jejich smrti se v osmdesátých letech usadila v Huntsville.

Žila jen se svými kočkami

Jelikož bydlela sama, začala se starat o nechtěná nebo toulavá koťata a za nějakou dobu jich ve svém domě měla desítky.

Po požáru musela žít v penzionech, a nakonec se usadila na farmě sourozenců Laanových, kde mohla přebývat i se svými kočkami.

Zmizeni kocici zeny

Zdroj: Profimedia

V nevyhovujících podmínkách v boudě bez izolace s omezeným teplem a téměř bez tekoucí vody Kočičí žena přebývala do doby, než se o ni začala zajímat sociální služba, která se jí snažila zajistit nový domov.

V listopadu roku 1998 ale beze stopy zmizela. Její zmizení nahlásil muž jménem Alan Marshall, který na farmě také bydlel a byl si s Joan blízký.

Zmizení nebylo ojedinělé

V osudnou noc měl z Joaniny boudy slyšet výstřely a viděl, že se kolem jejího příbytku pohybuje rypadlo. Policie na místě našla spoustu zastřelených koček a okamžitě začala po Joan pátrat.

Nikde v přilehlém okolí ani ve vodních tocích však nebylo nic, co by se zmizením Kočičí ženy souviselo.

Během dvou let se ztratili ještě tři muži, kteří také na stáří přebývali na farmě sourozenců Laanových. Policie také zjistila, že ačkoliv byli všichni nezvěstní, majitelé farmy, kde senioři pobývali, stále pobírali finanční příspěvky od státu, a proto byli obviněni z podvodu.

Ačkoliv se nikdy nenašla těla, vše, co měli tito čtyři senioři společné, byl osamělý život na farmě Laanových. Jejich zmizení je dodnes záhadou a příběh Kočičí ženy se rozšířil po celém světě.

Zdroj: ctvnews.com, wikipedia.org, mymuskakonow.com
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články