Richard Klinkhamer: Příběh vraha, kterého odhalila vlastní tvorba

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Richard Klinkhamer
Zdroj: edward, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Richard Klinhamer neměl šťastně dětství. Jako malý byl svědkem znásilnění své tety a vraždy strýce. Jeho matka byla navíc prostitutka, a on tak strávil většinu času v sirotčinci.

Když mu bylo devatenáct, na čas vstoupil do armády, ale později se stal auditorem a začal se věnovat spisovatelské činnosti. Brzy se oženil, ale jeho první manželství netrvalo dlouho.

Po rozvodu se usadil v Amsterdamu, kde si našel druhou ženu. S tou byl před svatbou jen krátce. Podle přátel jím byla úplně posedlá. Brzy se proto vzali, jejich manželství ale nemělo šťastný konec.

Sám nahlásil ženu jako nezvěstnou, přesto se stal podezřelým

Klinkhamer začal po svatbě hodně pít a podle blízkých musela jeho manželka často utíkat k příbuzným, když měl své opilecké záchvaty.

Když v roce 1991 oznámil sám Klinkhamer na policii, že je jeho žena nezvěstná, spousta blízkých ho začala podezírat, že to on sám své manželce něco provedl.

Proto byl také vyšetřován jako hlavní podezřelý. Nakonec byl ale propuštěn, protože ani důkladné prohledání jeho domu nevedlo k nalezení důkazů proti němu, nebo dokonce k důkazům, že je jeho žena mrtvá.

Napsal knihu morbidní natolik, že nikdy nebyla vydána

Krátce po zmizení manželky napsal Klinkhamer knihu, ve které popisoval sedm možností, jak mohl svou ženu zavraždit. Když ji představil svému vydavateli, ten ji odmítl vydat, protože byla příliš morbidní.

Ptal se Klinkhamera, zda myslí příběhy vážně, on ale odpověděl jen neurčitě.

Veřejnost si prý myslí, že vrahem je, a klidně to tak může být. Na druhou stranu ale nic vyloženě nepřiznal.

Jedna z verzí, o kterých v knize psal, popisovala dokonce, že tělo své ženy rozřezal, maso namlel kuchyňským mlýnkem a potom s ním krmil ryby v potoce.

Ačkoli jeho kniha nebyla vydána, média se o jeho díle dozvěděla a on se stal velmi populárním v televizních show, lidé kolem něho spekulovali, zda je blázen, nebo zda svou manželku skutečně zabil, a on si užíval slávu.

Nový majitel domu odhalil pravdu

Šest let po zmizení své ženy si najal Klinkhamer právníka, aby mohl získat do vlastnictví dům, který byl napsaný na ni. Ten poté prodal. Noví majitelé začali s rekonstrukcí domu a zahrady, během níž narazili na dvoře na zakopanou lidskou lebku.

Policie brzy potvrdila, že se jedná o pozůstatky Klinkhamerovy ženy.

Nakonec se muž přiznal, že při hádce svou ženu napadl klíčem, což vedlo k její smrti. V roce 2001 byl Klinkhamer odsouzen k sedmi letům vězení.

Avšak po pouhých dvou letech byl propuštěn za dobré chování. To se nelíbilo všem, kteří už od počátku tvrdili, že to právě on je vrahem. V lednu roku 2016 spáchal Klinkhamer sebevraždu. Pravděpodobně kvůli tomu, že ho společnost nepřijala.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články